מהנעשה ברשת

 

חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמי”ת כפר גנים

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים:

"אני מחובר למקורות ולהבטחות התנ"ך על גבולות הארץ - אך במציאות היום גבולות ההבטחה אינן ריאליות".

"אני גם מאמין בביאת המשיח אולם לא עומד בחלון ומחכה לו שיבוא אלא עושה פעולות אקטיביות כדי לקרב את השלום"
במסגרת תוכנית הכרות עם דמויות מפתח המשפיעות על הציבוריות הישראלית נפגשו תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת עם ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, מבכירי מפלגת העבודה המתכוון להגיש מועמדות לעמוד בראשה.

כבל הפתיע את התלמידים וסיפר להם שהוא בוגר המדרשייה ואף התקבל לישיבת הר עציון אולם בחר ללכת לישיבת הנגב בנתיבות. כבל הגדיר את עצמו כיהודי מאמין המחובר לשורשים ולתנ"ך.

איתן כבל דיבר על אחדות העם ועל הרצון לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית. כבל לא הסתיר את דעותיו הפוליטיות בדבר נסיגה לגושי התיישבות ומוכנות לוויתורים טריטוריאליים. מצד שני הדגיש את העובדה כי הוא מאמין בתנ"ך ובגבולות הארץ המובטחת רק ש"היום הדבר אינו ריאלי" כדבריו.

דבריו של כבל עוררו ויכוח ושאלות נוקבות מצד התלמידים בנושאים כגון : כיצד עושים שלום עם אויבים? הקווים האדומים , מינויו של הרב אייל קרים לרבצ"ר , סוגיית עיתון ישראל היום ועוד.

איתן כבל שיבח את תלמידי הישיבה על העומק על הסקרנות ועל השאלות הנוקבות ששאלו יחד עם זאת הדגיש : "אין לנו פריווילגיה לפילוג בעם למרות הדעות השונות".

 הרב חגי גרוס ראש הישיבה סיכם את הביקור  והדגיש בפני התלמידים את נקודות החיבור שעלו בשיחה עם ח"כ כבל: " הסכמנו על חשיבות האחדות למרות חילוקי הדעות, ההבנה כי הזכות שלנו על ארץ ישראל שואבת את עוצמתה מהמקורות ומהתנ"ך והשלישית כי גם אנשי השמאל החולקים על התפיסה שלנו עושים זאת מתוך אהבת העם והארץ.

 

כפתור נגישות פתוח