מהנעשה ברשת

מחאת השקופים התיאטרלית של תלמידות אולפנת אמי”ת נגה

 

 

 


תלמידות אולפנת אמי"ת נגה בבית שמש העלו לכבוד חנוכה את הפקת התיאטרון המסורתית שלהם, והפעם- "גבירתי הנאוה". את קהל הצופים הפתיע 'תיאטרון חי' בכניסה לאולם המופעים, באמצעותו מחו התלמידות את מחאת השקופים.

המחזמר גבירתי הנאוה נבחר לסיכום תהליך למידה ושיח בו לקחו חלק כל תלמידות האולפנה , בנושא מעמדות, רב תרבותיות והיכולת לעשות שינוי.

בהפקה המקצועית, אותה הובילו נטע שני הרכזת החברתית והבימאית שרית ספרא לקחו חלק כל האולפנה – בנגינה, שירה, הכנת תפאורה, בימוי משחק ועוד.

את פניהם של קהל הצופים המופתע קיבל בכניסה לאולם המופעים 'תיאטרון חי' אותו הפיקו התלמידות ובו הציגו דמויות שמייצגות את המחאות החברתיות לאורך ההיסטוריה- כמו שביתת הכורים בבריטניה,  מארי אנטואנט, הנערה הפקיסטנית מלאלה שנלחמה על זכותה ללמוד, דפני ליף  ומחאת האוהלים, הפנתרים השחורים – וגם ה"אנשים השקופים" העובדים בינינו ואת עבודתם לא תמיד מעריכים.

איריס אליהו ראש האולפנה:

 מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  החלק המרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

כפתור נגישות פתוח