מהנעשה ברשת

מסע בעקבות אלירז

 

 

 


תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע המסורתי- "מסע אלירז", בעקבות דמותו רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה.

במהלך המסע , בהובלת המחנך הרב יהודה בראון, התחקו התלמידים אחר צדדים שונים בדמותו של אלירז: צבא, לימוד תורה, אהבת העם ואהבת הארץ.

המסע התחיל ברמת הגולן , באנדרטת עז 77 שם פגשו התלמידים את תא"ל אביגדור קהלני. סיפורו על הלוחמה שנערכה בדיוק במקום בו הם עומדים, ריתק את התלמידים והותיר אותם נרגשים.

אחר הצהריים חברו התלמידים לארגון השומר החדש, המסייע ומקדם חקלאות יהודית, אשר חיבר ביניהם לבין חקלאי בישוב נאות הגולן. בלילה שמרו התלמידים על חלקת השדה של החקלאי ובבוקר סייעו לו להקים מטע עצי שקדים. בסיום יום העבודה החקלאי היה נרגש כשסיפר שבמספר שעות עבודה התלמידים חסכו לו שבוע שלם של עבודה חקלאית.

משם נסעו התלמידים למכינת "אדיר במרום", שם הצטרפו לתלמידי המכינה המקדישים שנה ללימוד תורה כהכנה לגיוסם לצה"ל.  

הרב יהודה בראון, מוביל המסע ,מסכם: " דרך פועלו של יצחק רבין שאת יום הזיכרון שלו ציינו בשטח, דרך הגבורה המדהימה של אביגדור קהלני, יחד עם הערכים של אלירז פרץ לאורו אנו מחנכים ועם הציונות של ארגון השומר החדש - זהו המסע אותו עברנו ושאותו כלל עם ישראל צריך לעבור".

הרב יאיר שטבון , ראש ישיבת אמי"ת אלירז : "שנה לפני צאתם לחיים, חוו תלמידינו את חזון הציונות הדתית לאור דמותו של אלירז הי"ד -עשיה ולקיחת חלק בכל תחומי החיים מתוך שאיפה לגאולה שלמה ושיבת עם ישראל לארצו".

כפתור נגישות פתוח