מהנעשה ברשת 

מסע בעקבות אלירז

תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע ייחודי- "מסע אלירז", בעקבות רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה.

במהלך המסע , בהובלת המחנך הרב הלל בנישו, התחקו התלמידים אחר צדדים שונים בדמותו של אלירז: צבא, לימוד תורה, אהבת העם ואהבת הארץ.

המסע התחיל בסיור בעקבות לוחמי מלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן . התלמידים צפו בתצוגת חילות ואש חיה ולמדו על פועלו של אלירז במסגרת הצבאית.

משם המשיכו לישיבת ההסדר בחיספין ללימוד בחברותות עם תלמידי ישיבת ההסדר ושיחה עם ראש הישיבה.

את היום השני למסע הקדישו התלמידים להתנדבות, וסייעו לחקלאי בשיקום חממה שסבלה מנזקים חמורים. לאחר שעות של עבודה מאומצת לא ויתרו גם על טיול בנחל אל על לפני רדת החשכה. לאורך המסע התלמידים היו אחראים בעצמם על הארוחות וארגון המאהל והפגינו עצמאות ושיתוף פעולה.

ביומו האחרון של המסע, שהוקדש ללקיחת אחריות לאומית, עלו התלמידים השכם בבוקר לירושלים ובחלקת גדולי האומה בהר הרצל למדו על דמותם של יוני נתניהו, חנה סנש, ראשי ממשלות ישראל, חלל צוק איתן מייקל לוין, אנדרטת נצר האחרון ועוד. התלמידים התרגשו מאוד לפגוש באימו של יובל הראל (אשר סיפורו המצמרר מוכר מהשיר "ברית דמים" -על סיפור נפילתם של שני יובל הראל מתלפיות ירושלים).

סביב קברו של רב סרן אלירז פרץ התכנסו התלמידים לשיחה ועיבוד רשמי המסע ומשם נסעו לכותל המערבי לסיום המסע במנהרות הכותל ובתפילה חגיגית.

הרב יאיר שטבון , ראש ישיבת אמי"ת אלירז: "שנה לפני צאתם לחיים, חוו תלמידינו את חזון הציונות הדתית לאור דמותו של אלירז הי"ד -עשיה ולקיחת חלק בכל תחומי החיים מתוך שאיפה לגאולה שלמה ושיבת עם ישראל לארצו".

IMG-20160928-WA0001

כפתור נגישות פתוח