מהנעשה ברשת

 

מסע הג’יפים של תלמידי תכנית “ניצוצות” באמי”ת דביר בית שמש

תלמידי אמי"ת דביר בכיתות ט'-י"א משתתפים בכל יום שישי בתכנית "ניצוצות", החושפת את התלמידים לאנשים "עם ניצוץ בעיניים", מתחומים מגוונים ושונים. התלמידים בוחרים  לאיזו קבוצת 'ניצוץ' להשתייך ע"פ התחומים האהובים עליהם, או כאלו שנראים להם מעניינים ומרחיבי אופקים. לומדים מה נדרש לכל מקצוע ותחום, כיצד מימשו 'הניצוצאים' את חלומם, ואף מתנסים בשטח.

במשך שני מפגשים, שהתקיימו בחודש האחרון, למדה קבוצת תלמידים על המושג "ג'יפאות"- אהבת הארץ, חברות, התנדבות, יחידות חילוץ וסיירות.

ביום שישי האחרון יצאה קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר לטיול ג'יפים ב"דרך הפטרולים" - מ'זוהרים' ועד עמק האלה.

שיירת הג'יפים חצתה גבעות מוריקות, עצרה לצד כרכומים וסתווניות, התלמידים למדו להבחין בין סוגי הג'יפים השונים, מערכות הקשר, אופן התחזוקה והציוד הנלווה לפעילויות הכרוכות בשטח.

לקינוח בקבר השייח' ליד תל שכה, נשלפו ערכות הקפה וגם תה צמחים לא נפקד מקומו. בתצפית ובדיון הסוער שהתפתח נקשרו החייל היורה בחברון, הרועה הזקן משיירת הל"ה והערך "טוהר הנשק".

אחד התלמידים סיכם את הסיור: "נראה כאילו רק טיילנו, אבל בעצם למדנו המון בטיול הזה: למדנו על האזור בו אנחנו גרים, למדנו קצת תנ"ך וקצת היסטוריה, ובעיקר למדנו מכך שהיינו כמה שעות עם נהגי הג'יפים המדהימים, שלמרות שהם מבוגרים התנהגו כאילו הם ממש חברים שלנו".

והמורה אלי, שהתעקש ומצא נרקיסים שהזדרזו לפרוח, אמר: "אלה היו שלוש וחצי שעות של עונג צרוף. המתנדבים השקיעו במסלול משמעותי שיש בו אתגרי עבירות וגם נוף מדהים, מורשת והסטוריה, שכונות חדשות בצד עתיקות. סיור כזה עם אנשים כאלה, אי אפשר לקנות בכסף, ואי אפשר לשכוח".

previous arrow
next arrow
Slider

כפתור נגישות פתוח