מהנעשה ברשת

 

זוכרים את מעיין ז”ל באמי”ת “צמח השדה”

 20170124_143047

במלאת שנה לפטירתה של תלמידת בית הספר אמי"ת "צמח השדה" מעיין הדר ז"ל, נחנכה בבית החינוך גינה לזכרה ביום שלישי האחרון.

בבית החינוך בחרו להנציח את זכרה של מעיין אשר הלכה לעולמה לפני שנה לאחר מחלה קשה בהקמת גינת נוי.

מסבירה דיצה כהן מנהלת בית החינוך: "מעיין הייתה עבור כולנו מודל לצמיחה לכן אך טבעי וברור היה לנו, שאת זיכרה ננציח בהקמת גינה שכל מהותה גדילה וצמיחה".

בהקמת הגינה לזכרה של מעיין ז"ל היו שותפים תלמידים ואנשי צוות, בהדרכת המורה פרח בן לולו. שעות של עבודה מאומצת לאחר שעות העבודה והלימודים הוקדשו להקמת פינת החמד לזכרה.

ביום שלישי האחרון מלאה שנה לפטירתה של תלמידתנו האהובה מעיין ז"ל.

בטקס מרגש נחנכה הגינה השבוע , בהשתתפות צוות החינוך, תלמידי שכבת ו' שחלקם למדו עם מעיין, ועם ובוגרות  ביה"ס תלמידות כיתה ז' בבית החינוך אמי"ת בנות שלמדו עם מעיין בשנה שעברה.

את הטקס פתחה מנהלת בית הספר  דיצה כהן שרגשה את הנוכחים בזכרונות מדמותה המיוחדת של מעיין. לאחר  דברי רב ביה"ס ואמירת פרקי תהילים לזכרה של מעיין הוסר הלוט ונחשף שלט מיוחד, עבודת אומנות של המורה פרח בן לולו .

השלט המיוחד עוצב לפי דמותה של מעיין ז"ל: החל מהמעיין הזורם המרמז על "זרימתה" של מעיין עם האתגרים הלא פשוטים שהחיים הציבו בפניה, העץ הצומח ושולח ענפיו מסביב כמעיין שחשבה על כל אחד ואחד והתאפיינה בעשיית טוב וחסד, וכלה בפסוק המפאר את השלט: "עברי בעמק הבכא מעיין ישיתוהו גם ברכות יעטה מורה".

הבוגרות שלמדו עם מעיין העלו זיכרונות מרגשים ממעיין חברתן וספרו על התחושה שזכות נפלה בחלקן להכיר אותה וללמוד אתה בכיתה אחת.

בהמשך היום, נערך בבית הספר ערב מרגש לעילוי נשמתה של מעיין בהשתתפות צוות החינוך, הורים, חברים ובני המשפחה. במהלך הערב הוקרן סרט לזכרה של מעיין אותו ערכה אחותה, אשר ריגש עד דמעות את כל הנוכחים.

אדווה ביטון, אמא של אדל ז"ל שיתפה את הנוכחים בסיפורה האישי וחיזקה אותם עם האמונה והעוצמות המיוחדות לה.

מנהלת ביה"ס דיצה כהן מסכמת: "אין ספק שכל הנוכחים יצאו מערב זה אחרים ממה שנכנסו אליו. כולנו תפילה שה' הטוב ימשיך להעניק לאדווה המון כוחות לחזק את עם ישראל ויאיר לכולנו רק את הטוב".

20170124_105408

כפתור נגישות פתוח