מהנעשה ברשת

 

מפגש פסגה עם חתן פרס ישראל למפעל חיים


במסגרת השתלמות לצוות החינוכי בבית החינוך אמי"ת איתן נפגש הצוות השבוע עם חתן פרס ישראל למפעל חיים תשע"ז, דוד (דוידל'ה) בארי בעיר דוד – מפעל החיים האישי שלו, של כולנו.

דוד (דוידל'ה) בארי פעל לחידוש ההתיישבות היהודית בשכונת עיר דוד, שבתחום הכפר סילוואן. לפני 30 שנה הקים את עמותת אלע"ד (אל עיר דוד) הפועלת להעמקת הקשר היהודי אל ירושלים ולייהוד העיר העתיקה. בארי עומד בראש העמותה עד היום, ובזכות פעילותו הפכה עיר דוד לאתר מורשת.

ההשתלמות החלה בשיח מעשיר של כלל הצוות החינוכי, לאחר מכן עברו למיצג אודות ההתפתחות של עיר דוד ושם גם פגשו את דוידל'ה בארי. דוידל'ה העביר שיחה מעוררת השראה, כלל הצוות היה מרותק לכל מילה שיצאה מפיו. דוידל'ה סיכם את השיחה במסר חשוב לצוות החינוכי: "למדו את התלמידים להיכשל, להצליח זה מצויין, אבל לדעת לעלות מנפילה ולא לוותר לעולם – זו הלמידה החשובה ביותר".

לסיום, עברו כולם לצפות בחיזיון האור קולי המדהים של עיר דוד, בו טיילו בין הממצאים הארכיאולוגיים ושמעו את סיפור התקומה של העיר ירושלים בעבר ובהווה.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר: "פגשנו אנשים שהפכו חלום למציאות בנחישות ובענווה. למדנו שאין חלום שלא ניתן להגשים וכמה כוח יש לכל אחד ואחת. נתפלל להגשים יחד את כל חלומותינו הפרטיים והבית סיפריים. זכינו להיות במקום מיוחד עם חלומות ושאיפות מיוחדות. זוכים לקדם מהלכים גדולים. והכל בזכות ה', והכוח והאמונה שהוא נותן בנו. שנמשיך בע"ה לבנות ולהיבנות יחד."

כפתור נגישות פתוח