מהנעשה ברשת

 

מפתח תקוה לפולין ובחזרה: תלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים מסכמים את מסע הזכרון לפולין

 

 


מסכמים וזוכרים: לקראת יום י' בטבת אשר חל השבוע (ג) ואשר אותו קבעה הרבנות הראשית לישראל כ"יום הקדיש הכללי" לזכר קרבנות השואה, התכנסו תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת לערב סיכום המסע לפולין ממנו שבו לפני מספר שבועות, ערב הנערך מדי שנה בתאריך זה.

הערב, בו לקחו חלק סבים, הורים ,מורים ומחנכים,  נפתח בתערוכה בה הציגו התלמידים תמונות שצלמו במהלך המסע לצד פריטי אומנות ומיצגים בנושא השואה, החורבן, הקדיש והמשפחה.

התלמידים רגשו את הנוכחים בהקראת קטעים מתוך יומני המסע אותם ערכו ומשיר שכתב אחד התלמידים במהלך המסע והולחן מאז החזרה ארצה על ידי  שנים מחבריו.

לאחר דברי הסיכום של נציגת ההורים, הוקרן סרט המסע המתעד את המקומות והאתרים בהם בקרו התלמידים ואת החוויות והרגשות אותן חוו במהלך המסע.

תלמיד הישיבה מעין קטוביץ: "ערב הסיכום היה חלק משמעותי במסע- הסיום הרשמי שלו עבורנו. הסברנו להורים מה עברנו שם על מנת שגם הם יהיו שותפים,  ועל ידי השיח איתם  נוכל לעכל טוב יותר את המסע ולהשלים את התהליך שעברנו בו".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים : "התלמידים בחרו לחתום את הערב המרגש במילותיו של אברהם שלונסקי בשירו הנדר : 'נדרתי הנדר לזכור את הכל, לזכור - ודבר לא לשכוח.' המסע הותיר רושם עז בקרב התלמידים, רושם אשר ילווה אותם בהמשך דרכם ויעצים אותם כדור המנהיגים הבא של מדינת ישראל".

 

צילום: הלל בן מאיר

כפתור נגישות פתוח