מהנעשה ברשת

מצוינות אמי”תית בבית החינוך אמי”ת איתן 

WhatsApp Image 2017-02-07 at 13.24.09 (1)

בשבוע שעבר התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן שבוע המדעים והחלל. החלק המרכזי בשבוע היה יריד החקר של תלמידי כיתות ט' שעסק בהשפעת האלכוהול על המח, הריאות, הכבד והעצמות. העבודות הוצגו במהלך השבוע ברחבי בית החינוך. התלמידים נשאלו שאלות אודות המחקרים ונתנו תשובות אודות הממצאים.

תלמידי המצויינות, ערכו חקר בנושאים שונים כגון: כרית אויר לפלאפון, בטיחות במים - תקינות המים לשתיה, חשמל סטטי, חיישן לכסא תינוק וסכנת קרינת הפלאפון. במהלך יום שלם ערכו התלמידים פרזנטציות מול תלמידי כיתות ח'-ט' והצוות החינוכי והציגו את הממצאים המרתקים. שלוש קבוצות נבחרו לייצג את בית החינוך ביריד העירוני.

"בעקבות האירועים שהתרחשו במדינה בהם נשכחו ילדים ברכב חשבנו כיצד אפשר להמציא משהו שיגרום לתופעה זו להתרחש פחות. מתחילת השנה חקרנו את הנושא והתחלנו לעבוד על חיישן שתפקידו לפתוח את החלונות ולאוורר את הרכב בזמן שהחום ברכב יעלה ויורגש משקל מסויים בכסא התינוק. בנוסף, החיישן ישלח התרעה למשטרה ולבעלי הרכב. אנו מקווים כי החיישן יוכל להציל ילדים בעתיד ולצמצם את התופעה המפחידה הזאת" אמר אחד התלמידים.

בנוסף שמעו תלמידי המצוינות שיחה מפי ד"ר יגאל בנעט, פיזיקאי שעבד בתכנית הלווינים בתעשייה האווירית. בשיחה הוצג להם מצב תעשיית הלווינים בישראל- בעבר בהווה ובעתיד.

תלמידי כיתות ז-ט למדו על חוק השקיות החדש, על הסכנות מול היתרונות בשימוש בפלסטיק וקיבלו שקית בד לשימושם האישי. וכיתות ז' אף קיבלו הדרכה של מוזיאון המדע בנושא: "האוויר סביבנו".

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, הוסיף ואמר "נושא המדעים מאוד חשוב בבית החינוך שכן הוא נוגע כמעט בכל תחום בחיינו. אנו בבית החינוך מעניקים לתלמידינו הצצה רחבה למגוון עשיר של תחומי המדעים הן בכיתות האם, במסגרת שיעורי המדעים, והן בתוכנית המצויינות. יישר-כח לתלמידים על העבודה הקשה ועל הצוות שליווה ותמך לאורך כל התהליך!"

WhatsApp Image 2017-02-07 at 13.24.09

כפתור נגישות פתוח