מהנעשה ברשת

מצטיינות אמ”ן למען כבדי הראיה: תלמידות אמי”ת ראשית ת”א מצטיינות תכנית מגשימים

 

 


מזל איליאדזנוב וסתיו שיליאן, תלמידות י"ב בבית החינוך אמי"ת ראשית ת"א זכו באות הצטיינות של תכנית מגשימים – תכנית הסייבר הלאומית לנוער.

התלמידות השתתפו בתכנית מגשימים במסגרת בית החינוך מכתה ז ועד סיום לימודיהן בכתה י"ב. בתכנית משתתפים תלמידים מצטיינים נבחרים, הרוכשים כלים טכנולוגיים בלוחמת סייבר ומתקדמים לעמדות מפתח בשירות הלאומי והצבאי.

השתיים נבחרו בין מצטייני התכנית בת"א, בה לקחו חלק 145 תלמידים מצטיינים אשר עבדו על 70 פרוייקטים של תכנות וסייבר.

השתיים פיתחו במסגרת התכנית אפליקציה לסיוע ללקויי ראייה במציאת חפצים ולהתמצא בחלל חדר.

באמצעות הפיתוח שלהן, אדם לקויי ראיה מצלם תמונה של החדר בו הוא נמצא, ומקריא את שם הפריט אותו הוא מחפש, והאפליקציה מכוונת אותו לעבר החפץ הרצוי.

על פי הנימוקים לקבלת אות ההצטיינות העבודה של סתיו ומזל התאפיינה בעבודה מאומצת, חתירה להצלחה ועבודת צוות מעולה. לדברי מובילי התכנית "הן עמדו בפני לא מעט אתגרים וידעו לשלב בין עיקשות וגמישות בכדי להגיע לתוצאות הרצויות, ותפקדו כצוות עם המון סבלנות ואווירה טובה ביניהן ובין הסובבים אותן."

ההשתתפות בתכנית מגשימים, בצירוף 5 יחידות מגמת מחשבים בבית הספר הקנתה לשתיים 10 יחידות לימוד בבגרות במחשבים.

בטקס סיום התכנית שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים הציגו מזל איליאדזנוב וסתיו שיליאן בפני ראש אמ"ן  את הפרוייקט עליו עבדו במהלך השנה. השתיים ספרו לראש אמי"ן על עצמן, על האתגרים עמן התמודדו במהלך עבודת הפיתוח ועל תכניות הפיתוח העתידיות שלהן. במהלך הטקס קיבלו התלמידות מידיו את אות ההצטיינות.

שתי התלמידות תמשכנה לשירות לאומי בתפקיד מסווג בשב"כ, שם תבאנה לידי ביטוי את הכישורים היחודיים שרכשו בתכנית.

ריקי ברק-טמיר מנהלת אמי"ת ראשית: "אנו גאים במזל וסתיו על ההישג יוצא הדופן, על בחירתן ועל התמדתן בתכנית היוקרתית שסללה עבורן את הדרך לשירות משמעותי והצלחה בהמשך דרכן בתחום הסייבר והטכנולוגיות המתקדמות".

בתמונות: תלמידות אמי"ת ראשית עם אות ההצטיינות, ובהצגת הפרויקט שלהן לראש אמ"ן

צילום: הילה שיליאן
כפתור נגישות פתוח