מהנעשה ברשת

מקום ראשון בתחרות עבודות החקר המדעי של רשת אמי”ת לתלמידי אמי”ת עכו 


תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו הם זוכי תחרות עבודת החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה השבוע במתחם הגוגיה של רשת אמי"ת ברעננה בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ!

במסגרת התחרות, אותה הוביל צוות מצוינות מדעים של רשת אמי"ת בהובלת ד"ר דפנה בן יוסף ודרורה גופס , הציגו התלמידים והמורים למדעים מגוון של עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה.

את העבודות שהוגשו לתחרות שפטו ד"ר יעל שוורץ מנהלת מרכז המורים הארצי למדע וטכנולוגיה, ד"ר ליאורה ביאלר - מדריכה בכירה במרכז המורים הארצי וד"ר רחלה תורגמן- ראש קהילת הפיזיקה הארצית של רשת אמי"ת.

נבחרת אמי"ת עכו בהנחיית המורים אורה אייזנברג ,צבי לייבוביץ ואיגור בגליי, בחרה לחקור את נושא הפקת חשמל "ירוק" מהאדמה. ממצאי המחקר הראו כי באמצעות יצירת מעגלי זרם ,תוך שימוש במוליכות החשמלית הטבעית של הקרקע, ניתן להפיק מדונם אדמה נצילות חשמל גבוהה של מעל 5000 אמפר.

עבודתם הרשימה את חבר השופטות, וזיכתה אותן במקום הראשון בתחרות הארצית.
במקום השני בתחרות הארצית זכתה נבחרת ישיבת אמי"ת צפת אשר חקרה התכלות ביופלסטיק העשוי מסוגים שונים של עמילן, ובמקום השלישי זכתה נבחרת ישיבת אמי"ת אשדוד, על חקר השפעת פחם פעיל על נביטה.

בגמר התחרות הארצית הציגו תלמידי מגמת מחשבים וסייבר מבית החינוך אמי"ת בבאר שבע, אפליקציות יחודיות אותם הם מפתחים כחלק מהערכה החלופית במסלול מדעי המחשב והסייבר.

כפתור נגישות פתוח