מהנעשה ברשת

 

 מקום שני באולימפיאדת הפיזיקה הארצית לתלמיד בית החינוך אמי”ת ב”ש

15894324_1217670241613957_6311550329618308907_n

תלמיד בית החינוך אמי"ת ב"ש (ע"ש וסרמן),  איתי עזריה, זכה במקום השני בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה השבוע במכון לב בירושלים.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לחזק את המצוינות בקרב תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ ולעודד אותם לפתח את החשיבה ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

במהלך ההכנה לתחרות נחשפו התלמידים להרצאות ופעילויות מגוונות בפיזיקה. שמעו על מסלולי הלימוד האפשריים המשלבים חינוך תורני ברמה גבוהה, ונפגשו סטודנטים ובוגרים של המכון. באחת השיחות דיבר סא"ל בני מילגרום, בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן, מרצה בחוג להנדסת אלקטרואופטיקה במכון לב. את האירוע הוביל ד"ר יבגני פרישמן, ראש החוג להנדסת אלקטרוניקה.

איתי עזריה, תלמיד כתה י"ב בתכנית המצוינות נחשון בבית החינוך אמי"ת הרשים את השופטים בתשובותיו המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכה במקום השני הארצי.

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת, ברך את איתי על הזכיה: "העיר באר שבע ידועה בעשיה הרבה לקידום התלמידים למצוינות ובעידוד לימודי הסייבר והמחשב. אף אנו מעודדים את תלמידנו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים. אנו בטוחים כי איתי יוסיף ויעשה חיל בלימודיו".

תלמידי בית החינוך אמי"ת ב"ש משתתפים בתחרויות מדעים ארציות ובינלאומיות רבות וזוכים לשבחים רבים על הישגיהם המחקריים.

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת: "כ -50 תלמידי רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרות, תלמידים חדורי מוטיבציה שהתמודדו עם שאלון מאתגר במיוחד."

 

כפתור נגישות פתוח