מהנעשה ברשת

 

מרוסיה באהבה

 

 


גליה יונין, רכזת הוראת הרוסית במקיף אמי"ת ב"ש זכתה השבוע בתעודת הוקרה מטעם שגרירות רוסיה על תרומתה לעידוד החיבור התרבותי בין רוסיה לישראל ועל קידום לימוד השפה הרוסית.

מבין כל המורים להוראת ספרות ושפה רוסית בארץ נבחרה גליה יונין ממקיף אמי"ת ב"ש לצידה של מפקחת הוראת הרוסית במשרד החינוך מריה וויניאר לקבל אות הצטיינות מטעם שגרירות רוסיה בטקס שנערך בשגרירות בת"א.

בתעודת ההצטיינות נכתב בין השאר כי האות מוענק ליונין  "על פעילות אקטיבית לקידום ופיתוח קשרים חברתיים וציבוריים בינלאומיים ולעידוד למידת השפה רוסית מעבר לים".

יונין מובילה את מגמת לימודי הרוסית במקיף אמי"ת ב"ש מאז עלייתה ארצה בשנת 1992. מלבד הצלחה מרשימה בבחינת הבגרות ברוסית,  זוכים תלמידיה מדי שנה במקומות ראשונים באולימפיאדה הרוסית הבינלאומית, אותה היא מלווה מטעם משרד החינוך.

במקביל ממונה יונין על קליטת עולים מורים במחוז דרום במשרד החינוך. במסגרת תפקיד זה יצאה מספר פעמים לשליחות באוקראינה ורוסיה במטרה לקדם עליה ארצה של מורים ולשלבם במערכת החינוך הישראלית.

צוריאל רובינס מנהל מקיף אמי"ת ב"ש: "מסירותה של גליה לתלמידיה, ושאיפתה לקדם כל אחד ואחת מהם להצלחה , הם דוגמא ומופת למורה הרואה הרואה בעבודת ההוראה- שליחות".


צילום: יוליה פומין

כפתור נגישות פתוח