מהנעשה ברשת

 

מרים פרץ בישיבת אמי”ת עמיחי: “גם ברגעי השגרה יש אינספור צעדים של גבורה”

 

 


בחנוכה, חג הגבורה, הגיעה מרים פרץ, אם הבנים וכלת פרס ישראל, לישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות ושוחחה עם תלמידי הישיבה המתקרבים לגיוס על גבורה בחיים ובקרב.

מרים ששכלה את שני בניה, אוריאל ואלירז, סיפרה על אהבתה לארץ ועל הזכות העצומה להגיע אליה ולחיות בה עם כל הקשיים שבדרך. "לאוריאל ולאלירז היתה עקשנות גדולה להגיע למטרות שהציבו לעצמם", "אוריאל היה קטן וצנום, ואף על פי כן התעקש להתגייס לשירות קרבי, שירת בסיירת גולני ואף סיים קורס קצונה, הוא דאג לסובבים אותו והיה ראשון להתנדב לכל משימה"

על אלירז סיפרה מרים שהיה תלמיד מאתגר, ונקודת המפנה בחייו היה המסע לפולין בתיכון. הוא היה בעל אומץ רב וניחן בכושר מנהיגות, במסירות ובנתינה אינסופית. 

"אחרי נפילתם, החלטתי לדבוק בחיים ובחרתי לקום ולהמשיך לחיות מתוך תהומות הכאב." היא הוסיפה והבהירה כי הדבר הכי חשוב בחיים הוא הנתינה לזולת, "יש לכל אחד מאיתנו אחריות לחברה הישראלית, וכשהלב שלנו מלא אמונה ניתן לעמוד באתגרים"

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי אמר כי  מרים היא סמל של גבורה יהודית בימינו,  "זו זכות לנו ולתלמידים להיפגש עם אשת חינוך מופתית שמסמלת את הנאצל שבעם ובמדינה"

 

צילום: ליאת דורון

כפתור נגישות פתוח