מהנעשה ברשת

 

מרתון למידה מתוקשבת בישיבת אמי”ת עמיחי


השבוע התנסו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון.

המוקאתון (ראשי תיבות massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית)הוא מרתון של  קורסים אקדמיים הנלמדים בצורה וירטואלית, המתקיים בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך .

ישיבת אמי"ת עמיחי נבחרה על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת שמטרתה היא להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת .

כהכנה לכך נערך מרתון הלמידה המתוקשבת, בו לקחו חלק כ-60 תלמידי שכבה י'.

בין השאר השתתפו התלמידים בקורס "תזונה נכונה" מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד המקנה עקרונות לתזונה נכונה, בקורס "פיתוח אפליקציות לאנדרואיד" בו למדו כיצד לנתח ולתכנת אפליקציות. בקורס "איך ללמוד מתמטיקה" ,קבלו הזדמנות להתבונן על מתמטיקה מנקודת מבט חדשנית ושונה, ובקורס "עיצוב מוצר" רכשו מושגים בעיצוב ותכנון מוצר.

אביטל שרעבי, רכזת התקשוב בישיבה ומובילת הפרויקט: "אני מאמינה כי למידה מסוג זה ,המשלבת יצירתיות ופיתוח מיומנויות של למידה שיתופית ועמידה ביעדים, היא למידה מעצימה ההופכת את התלמיד ללומד עצמאי הלוקח אחריות על תהליך הלמידה ".

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: " אנו שואפים ליישם שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמיד להצלחה ערכית , תורנית ולימודית. בהובלתה של רכזת התקשוב בישיבה, אביטל שרעבי, זכו התלמידים ליום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב כחלק מתכנית הלימודים ".

כפתור נגישות פתוח