מהנעשה ברשת

תלמידי הישיבה משגרים לוויין לחלל

20170525_163742

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות השותפים לפרוייקט חקר הסביבה באמצעות הלוויין ונוס נפרדו מהלוויין שעושה את דרכו לסוכנות החלל הצרפתית לקראת שיגורו לחלל ב1 לאוגוסט.

תלמידי הישיבה יחד עם עוד שני תיכונים מצטיינים בארץ שותפים בשנה האחרונה לניסוי מדעי ייחודי של חקר כדור הארץ , תוך ניטור מצב הקרקע, צמחיה , חקלאות ומקורות מים. הלוויין ונוס מצויד במצלמה מיוחדת שפותחה בחברה הישראלית אלאופ , עם יכולת לספק עשרות תמונות ביום כשכל תמונה מציגה מעל 700 קמ"ר. הלוויין, פרוייקט הדגל המשותף לסוכנות החלל הישראלית  והצרפתית נבנה בשנים האחרונות במפעל החלל שבתעשיה האווירית ובשיתוף אלביט שפיתחה את הטלסקופ ורפא"ל שפיתחה את מערכת ההנעה.

לאחר הנאומים של המכובדים שכללו את שר המדע אופיר אקוניס, מנכלי"ם ועוד עלה על הבמה תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי מתן אליהו בכיתה י' , ונשא נאום מרשים באנגלית רהוטה על החוויה שלו כשותף לפרוייקט , ועל משמעותו למען איכות הסביבה בכדור הארץ.

ראש הישיבה , הרב שמעון שושן, ציין לשבח את שיתוף הפעולה המדהים שמתקיים עם חברת תעשיידע שמובילה תהליכים של מצוינות בקרב בתי ספר מובילים בחברה הישראלית , תוך עידוד הנוער להיות פורצי דרך למען פיתוחה ושגשוגה של מדינת ישראל.

כפתור נגישות פתוח