מהנעשה ברשת

 

משפחה על הבמה – הפקת “ניצוצות” של אולפנת אמי”ת נגה גרפה תשואות סוערות

 

 


תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש העלו השבוע את ההפקה המסורתית של האולפנה- "ניצוצות" – באולם המופעים בצרעה, וגרפו תשואות סוערות.

בהפקה, שהפכה למסורת באולפנה, לוקחות חלק כמעט כל תלמידות האולפנה בשותפות מלאה .

השנה , נבחר המחזה "צלילי המוזיקה" , כשיא של עיסוק בנושא ערכי המשפחה בו עסקו כל תלמידות האולפנה, במפגשי שיח ויצירה סביב נושא כוחה של משפחה, שורשים, מורשת ועוד.

תהליך הפקת המחזה, בהובלת הרכזת החברתית נטע שני והבימאית שרית ספרא,  אפשר לכל התלמידות לקחת אחריות ולהתבטא במגוון תחומים: הכנת התפאורה, מקהלה, נגינה, משחק, עוזרות במאית, ועוזרות במה. השכבות הבוגרות לקחו אחריות על הדרכת הריקודים ובחירת המוזיקה של השכבות הצעירות יותר.

העבודה הרבה שהשקיעו התלמידות בהפקה הסתכמה בערב תיאטרלי סוחף, להנאת מאות הצופות שגדשו את האולם ומחאו כפיים ממושכות לכל השותפות בתהליך היצירה.

תלמידות כתה ט' בליווי המורה נחמה מינץ  הפיקו תערוכת שחזור צילומים יוצאת דופן אשר הוצגה בכניסה לאולם התאטרון. בתערוכה הציגה כל תלמידה עבודת שחזור של תמונה ייחודית מהאלבום המשפחתי – לצדה של התמונה המקורית. התלמידות בחרו לשחזר תמונות ישנות של נשות המשפחה, תמונות שלהן מגיל צעיר, תמונות של בית המשפחה בארץ המוצא לעומת ביתן היום- ועוד. התערוכה הייחודית עוררה התרגשות רבה בקרב באי התאטרון.

מרים קורן ראש האולפנה:

 "מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  מרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

צילום: שירה אליהו

כפתור נגישות פתוח