מהנעשה ברשת

מתחם מבנים חדש לבית החינוך אמי”ת האופק באור עקיבא

 

 


בימים אלו מגיעות לסיומן עבודות בניית המתחם החדש של אמי"ת האופק אור עקיבא ההולך ומתרחב. הבנייה החלה באוקטובר האחרון ותוך פחות משנה מתחם המבנים המפואר כמעט מוכן.

מדובר בקומפלקס חדשני, המותאם ללמידה ולהוראה של המאה ה-21. צוות מיוחד, אשר עבר השתלמות מקצועית, הוקם על-מנת לתכנן את מרחבי הלמידה הייחודיים. שרטוטי הבנייה והבסיס למתחם המבנים תוכננו על ידי המנהלת מרים שבתאי וצוות הניהול של בית הספר. בשיתוף ומעורבות צוות החינוך התקבל מתחם חינוכי חדשני עבור התלמידים.

לדברי המנהלת מרים שבתאי , מתחם המבנים החדש של אמי"ת האופק הוא עליית מדרגה בכל הקשור לחינוך ולהעצמת בני הנוער, המבקשים לסיים את שנותיהם במערכת החינוך עם תעודת בגרות מלאה ותעודת בגרות טכנולוגית, המקנה להם מקצוע לחיים:
"עברנו שנה מבורכת של עשייה רבת משמעות והכנת השטח לדור העתיד. המתחם החדש כולל שני מבני-ענק המחוברים ביניהם על-ידי תכנון של "קוריאל אדריכלים". בשלבי התכנון, חשבנו על צרכיהם ורצונותיהם של התלמידים והמורים כאחד, כך שחוויית הלמידה וההוראה תהיה לא פחות מעצומה, נפלאה, מהנה, מעשירה ומזמינה. כבית ספר הדוגל בהענקת הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות של כלל תלמידיו, חשבנו על למידה בתחומים נרחבים הכוללים את מקצועות הליבה לבגרות (מתמטיקה, אנגלית, לשון, אזרחות, היסטוריה, תנ"ך וספרות) ומקצועות התמחות במגמות השונות לבחירת התלמיד (חשמל, ניהול עסקי, צילום ותקשוב)".

מלבד החתירה למצוינות וללמידה ברוח המאה ה-21 בית החינוך שומר על מעטפת רגשית רחבה, בהובלת היועצת איריס טלסניק-גורל והצוות הטיפולי של בית הספר. בשנת הלימודים הקרובה תפתח תכנית ייחודית של מרכז מתבגרים אשר יעניק ליווי מקצועי לתלמידים ולהוריהם. במקביל, תחנך תכנית העצמה רגשית למורים ולתלמידים בחסות משרד החינוך, אשר בה יועברו השתלמויות ויינתנו כלים להתמודדות ולהשגת יעדים ומטרות בשנה זו. בנוסף לכל האמור, תלמידי בית הספר זוכים להעשרה בתחומים מיוחדים הנותנים מענה רגשי, הן פרטני והן קבוצתי: דרמה ותיאטרון, מוסיקה ופיתוח קול, נטורופתיה ומודעות לדימוי גוף, צורפות ותכשיטנות.
בשנת הלימודים תש"פ ייפתח מסלול חדשני בתחום העיצוב והקונדיטוריה.

לימודי ההמשך בכיתות י"ג-י"ד, במכללת האופק יפתחו גם השנה במקצועות החשמל והמנהל (ניהול עסקי וניהול משפטי). בחודש שעבר סיים המחזור הראשון של הנדסאי חשמל במכללת אמי"ת האופק, המתחדשת אף היא.

כפתור נגישות פתוח