מהנעשה ברשת

 

 אביו של הרב איתמר בן גל בנטיעת גן זיכרון לזכר בנו: “הם ניסו לפגוע בנו – אנו נוטעים ומגבירים אחיזתינו באדמה”

 


תלמידי מגמת חקלאות בבית החינוך אמי"ת המר ברחובות יזמו נטיעת גן עצי פרי בחצר בית החינוך, לזכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד בנו של רב בית החינוך, ולזכרם של יקירי בית החינוך שהלכו השנה לעולמם.

בשנה החולפת כאבו בבית החינוך  את אובדן המחנך המסור הרב שייקה מהצרי זצ"ל, את פטירת בנו של רב במכינת אמי"ת המר ואת רצח בנו של רב ביה"ס הרב דניאל בן גל.

בהובלת המורה לחקלאות שמוליק שבתאי ותלמידי המגמה, הוחלט להקים בבית החינוך  'גן זיכרון' ולנטוע בו עצי פרי לזכרם של הנפטרים.

במעמד מרגש, נחנך השבוע גן הזיכרון בהשתתפות המשפחות. תלמידי מגמת חקלאות נטעו את העצים בליווי בני המשפחות, ולסיום נאמרה 'ברכת אילנות' חגיגית .

הרב דניאל בן גלף אביו של הרב איתמר הי"ד הודה על היוזמה המרגשת והדגיש כי "התשובה לאויבינו , שיכולה אולי למנוע את הפיגוע הבא, היא אך ורק תשובה ציונית הולמת - בניה ונטיעה בארץ. הם ניסו לפגוע ולהרחיק אותנו מהארץ, ועם נטיעת הגן אנו מגבירים את אחיזתנו בה".

הרב רפי מימון מנהל קריית החינוך אמי"ת: "מדי שנה כאשר נאמר לצד עצים אלו את ברכת האילנות הנהוגה בחודש ניסן ונברך על פירות העצים בטו בשבט- יהה זה לזכר הנפטרים ולעילוי נשמתם".

כפתור נגישות פתוח