מהנעשה ברשת

 

נשיאת אמי”ת העולמית לתלמידות אולפנית אמי”ת צפת : “אתן מובילות המהפכה החינוכית”

 

 

תלמידות אולפנית אמי"ת צפת ארחו השבוע (ב) את נשיאת אמי"ת העולמית הגב' אודרי טרכטמן אשר הגיעה לבית החינוך על מנת להתרשם מהמהפכה החינוכית אותה מובילים בבית החינוך ומהקמפוס החדשני אשר בנייתו נשלמת בימים אלו.

בביקור השתתפו גם ראש עיריית צפת מר שוקי אוחנה, ראש מנהל החינוך בעירייה מוטי כהן ומנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר.

השנה הוקם באולפנה מרחב ייחודי מסוגו בארץ ללמידה חדשנית. המרחב, המעוצב על פי עקרונות האדריכלות הפדגוגית המתקדמת ביותר, מאפשר למידה משמעותית במגוון עמדות למידה בהן מתרחשת למידת חקר אישית, זוגית וקבוצתית.

חברות מועצת התלמידות של האולפנית ליוו את האורחים בסיור בבית החינוך והציגו בפניהם את מרחבי הלמידה החדשניים והסבירו אודות תכניות הלמידה הייחודיים  המתקיימת במרחבים אלו.

 ראשי אמי"ת והעיריה זכו להסבר מרחל אילוז רכזת הספרות ושירה סגל רכזת ההיסטוריה על שיטות למידה מהפכניות המקדמות כל תלמידה להצלחה על ידי חיבור משמעותי לחומר הנלמד.

במהלך היום התארחו באולפנית גם מנהלי קהילת צפון של רשת אמי"ת וצוותים נבחרים של מורים ומחנכים ליום של למידה משותפת והתמקצעות במרחבי למידה שונים.

ראש העיר שוקי אוחנה ברך את התלמידות, המחנכות ואת המנהלת יפה שמש-פרג'ון ואמר כי "העיריה תמשיך להשקיע משאבים בחינוך וללוות את האולפנית בתהליך הצמיחה וההתפתחות."

נשיאת אמי"ת אודרי טרכטמן הדגישה בדבריה כי אולפנית אמי"ת צפת עומדת בראש מהפכה פדגוגית  ואמרה כי ההשקעה של צוות החינוך וההנהלה ניכרת בכל פינה בבית החינוך.

מנהלת בית החינוך יפה שמש פרג'ון הודתה לנשיאת אמי"ת אודרי טרכטמן, למנכ״ל רשת אמי״ת ד״ר אמנון אלדר, ולראש עריית צפת שוקי אוחנה על השותפות והסיוע, ולצוות החינוך וההוראה אשר לדבריה "עושה ימים ולילות להצלחתה וצמיחתה של כל תלמידה".

האולפנית, זוכת פרס החינוך הארצי לשנת 2015, עברה מהפך בשנים האחרונות והפכה לבית חינוך משגשג עם 94% זכאות לבגרות, כאשר כ- 50% מהתלמידות נבחנו ב- 5 יחידות באנגלית, וכ50% נבחנו ב- 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה. התלמידות נבחנות במגוון מגמות לימודים - פיזיקה, כימיה וביולוגיה לצד תקשורת וקולנוע, משפטים, פרחי רפואה וחינוך לגיל הרך.

נתוני ההצלחה של אולפנת אמי"ת צפת גבוהים באופן משמעותי ממוסדות חינוך דומים ומהממוצע הארצי, הישג הבולט במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בבית חינוך הטרוגני ובלתי ממיין .

בית החינוך בולט גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית -  100% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

בתמונה (מימין) זיוית כהן רכזת חינוכית, יפה פרג'ון-שמש מנהלת אולפנית אמי"ת צפת, שוקי אוחנה ראש העיר צפת, אודרי טרכטמן נשיאת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר יו"ר אמי"ת

צילום: אלון נפתלי
כפתור נגישות פתוח