מהנעשה ברשת

 

יום הולדת למורה בת 84
“החיים שלי  לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה”.

 

 


לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84.

סוניה רוזנבלאט, בת 84, היא מורה למתמטיקה באמי"ת חברה ומפשט בכפר בתיה , רעננה. השבוע הפתיעו אותה (בזהירות רבה...) תלמידיה, במסיבת יום הולדת רבת משתתפים בה הביעו את אהבתם למורתם המיוחדת.

סוניה עלתה ארצה מקייב, אוקראינה, בשנת 1990 ומלמדת מתמטיקה כבר מעל 60 שנה. כיום היא מגישה לבגרות במתמטיקה –ובהצלחה רבה.

סוניה, בעלת החזות האירופאית האצילית ,הצועדת ברגל מדי בוקר לבית הספר ושבבעלותה אין כל טלפון סלולרי, בולטת בצורה יוצאת דופן בנוף הנערים הצעירים השמחים לברך אותה מדי בוקר לשלום.

למביט מהצד נראית התמונה מופרכת- סביב שולחן אחד רכונים נערים בגיל תיכון ואישה מבוגרת הנראית כסבתא שלהם. שיח ערני בסוגיות מתמטיקה מתנהל באויר וגם תלמידים שבעבר מאסו במקצוע מגלים בו לפתע עניין מחודש. כאן אף אחד לא מחכה להפסקה.

היא מספרת שהיא הצליחה להרגיל את תלמידיה בארץ ''להקדים שלום למורה'', והיום היא שמחה על כל תלמיד שניגש אליה לאמר שלום ובוקר טוב.

בצהרי יום הולדת ה 84 שחל השבוע, הפתיעו התלמידים את סוניה במסיבת יום הולדת בבית הספר. סוניה זומנה לכתה לסייע לאחד התלמידים ואת פניה קבלו תלמידים, בוגרים, הורים וצוות החינוך וההוראה של בית החינוך בשירת "יום הולדת שמח" בליווי ההרכב המוזיקלי של בית הספר. גם ראש העיר חיים ברוידא שהצטרף למסיבה, היה בין המפתיעים.

התלמידים הכינו שלטים וקשטו את החדר בבלונים, המורים וההורים דאגו לכיבוד ומרק חם, להקת בית הספר שרה לכבודה שיר ראפ שחיברו לכבודה וירון כרמי המנהל ברך את סוניה בהתרגשות ניכרת.

ראש העיר חיים ברוידא ברך את סוניה באריכות ימים והמשך מרץ בהוראה: "כבת למשפחת ניצולי שואה, וכעולה ותיקה , את מסמלת את הציונות במיטבה. במרץ בו את מגיעה מדי בוקר לבית הספר ובמסירות בה את מקדישה ימים ולחלות עבור התלמידים- את נראית כמו מורה צעירה בתחילת עבודת החינוך ולא כמורה בעלת וותק של מעל 60 שנה. כולנו יכולים ללמוד ממך ".

יהונתן ששון, אחד התלמידים שחגג לסוניה, מספר : "סוניה היא דוגמא עבורנו לחיים עם משמעות. היא דמות להערצה בשבילנו , בגיל כזה היא מלמדת ועוזרת לנו להתקדם במתמטיקה- אבל גם בהסתכלות חיובית ואחרת לחיים- אנחנו אוהבים אותה מאוד".

סוניה המרוגשת והמופתעת סכמה במשפט: "החיים שלי  לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה".

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט:

"מסירותה ואהבתה של המורה הותיקה מייצרת בקרב התלמידים מחויבות ללימוד ומוטיבציה להצליח בבחינת הבגרות. התלמידים רואים בסוניה מורה שהיא גם סבתא , מעריכים ומכבדים אותה".

כפתור נגישות פתוח