מהנעשה ברשת

 

סיירת אהבת הארץ

 


נבחרת של 40 תלמידים מכיתות ט-יא בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת, "סיירת אהבת הארץ" של הישיבה, יצאו בשבוע החולף למסע מאתגר בן שלושה ימים בנגב.

את סיירת אהבת הארץ יזם המורה אלון חן ציון, המוביל אותה יחד עם נחמיה סגל רכז הטיולים ומגמת א"י בישיבה. חברי הסיירת יוצאים במהלך השנה בקביעות לסיורי שטח אתגריים המיועדים למיטיבי לכת, כאשר כל ציוד המסע  , כולל ציוד הלינה, על גבם.

השבוע יצאו התלמידים למסלולים מאתגרים ויחודיים סביב נחל צין עמוסים בציוד לשלושה ימים.

מעבר לאתגר הפיזי, זכו התלמידים בחיבור אמיתי לארץ ולנופיה, להיסטוריה ולגיאוגרפיה של האזור. במהלך המסע נוצר חיבור בין חברי הסיירת. התלמידים יוצרים חברויות רב גילאיות ומגלים את יכולותיהם וכוחם.

אמיר רוכוולד, תלמיד כתה י' וממשתתפי הסיירת, מסכם: "אני חושב שסיירת מסעות רב גילאיים צריכה להיות בכל בית ספר. זה מסע שמלמד אותך על עצמך, על חברים שלך, על ארץ ישראל, על אהבת הארץ ומביא אותך למקומות שכנראה לא תגיע אליהם לבד או עם קבוצת חברים- ממליץ בחום לאמץ!".

ראש הישיבה הרב ניצן ברגר :" זכיתי להצטרף ליום וחצי מתוך המסע המעצים הזה והתרגשתי מאוד מכח הרצון, מההתמדה, מהעוצמות של התלמידים. תחושות השמחה והסיפוק של העמידה באתגר עמם הם חוזרים מהמסע –  תלווינה אותם זמן רב".

צילום: אלון חן ציון

 

כפתור נגישות פתוח