מהנעשה ברשת

 

סיירת הקדיש של תלמידי אמי”ת ביום הזיכרון לחללי צה”ל

 

לקראת טקסי יום הזיכרון יצאו תלמידי רשת אמי"ת בכל רחבי הארץ לבתי העלמין, לאמירת קדיש וקריאת פרקי תהילים עבור חללים עריריים אשר אין איש פוקד את קברם, ולסיוע בהכנת בתי העלמין לקראת טקס יום הזיכרון.

מאות תלמידים יגיעו לחלקות הצבאיות ביום הזכרון להשלים מנין לקדיש למשפחות שכולות אשר רוצות בכך.  קודם לכן ינקו תלמידים מצבות של חללי צה"ל הקבורים בחלקות ותיקות בבתי העלמין.

יוזמה של תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא מכפר בתיה ברעננה הפכה כבר למסורת של תלמידים באמי"ת בכל הארץ. תלמידי חברותא יתפזרו השנה בבית העלמין בקרית שאול לאתר קברי חיילים שאיש לא עולה על קברם. ולסייע למשפחות העורכות טקסי אזכרה פרטיים ליקיריהם.

תלמידי אמי"ת בבאר שבע ובצפת ינקו את מצבותיהם של חללי צה"ל הפזורים בחלקות הוותיקות בבית העלמין בעיר, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יחלקו ערב יום הזיכרון זרי פרחים ברחבי החלקה הצבאית בבית העלמין העירוני, ואילו תלמידות אולפנת אמי"ת אור עקיבא יערכו את טקס יום הזיכרון בבית העלמין הצבאי בעירן, ועוד.

הרב אבינועם אלמגור מנהל ישיבת אמי"ת חברותא המלווה את תלמידיו זה מספר שנים בסיירת הקדיש ביום הזיכרון מספר כי  "רבים מתרגשים מאוד להצעת התלמידים ללמוד משניות ולומר קדיש לעילוי נשמת הבן."

 

כפתור נגישות פתוח