מהנעשה ברשת

 

סיירת 101 בישיבת אמי”ת כפר גנים פ”ת
תלמידים והורים מסכמים חצי שנת לימודים בלמידה משותפת ותחרותית

 

 


לקראת סיום מחצית שנת הלימודים נערך בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת "שבוע 101"- שבוע של לימוד ממוקד של כל התלמידים ביחד, שהוקדש  לחזרה על כל החומר הנלמד השנה בגמרא. גם ההורים הגיעו לעזור בלמידה והכתה המצטיינת - זכתה בפרס.

השבוע נקרא על שם המאמר הידוע בגמרא המדבר בשבחו של חזרה ושינון: "אין דומה שונה פרקו מאה פעמים לשונה פרקו מאה ואחת".  בעקבות פטירתו של קצ'ה (שמעון כהנר) לוחם יחידת 101 השבוע , קיבל השם ממד נוסף- סיירת גמרא על שם הסיירת המיתולוגית .

במהלך השבוע המיוחד חזרו כל התלמידים ביחד על הנלמד במהלך השנה בצורות שונות ומגוונות, כאשר שיאו של השבוע היה ערב לימוד הורים ובנים, אשר גדשו את בית המדרש ללימוד משותף ומגבש.

בין הכתות נערכה תחרות עריכת מצגות וסרטונים יצירתיים בנושא הסוגיות הנלמדות, הפקת חולצות כיתתיות, הרקדות, כרוזים – וכמובן מבחן מסכם על החומר הנלמד. הכתה המצטיינת - כתה ט3 בליווי המחנך הרב ברוך קורצוייל- זכתה ביום טיול כתתי לצפון.

במסגרת השבוע המיוחד נפגשו התלמידים עם הרב פרץ איינהורן מארגון צל"ש (צבא לשם שמים) ורס"ן הרב אודי שוורץ - עוזר הרב הראשי לצה"ל מהם שמעו על רלוונטיות הנלמד בגמרא בהלכות צבא ומדינה.

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים: "היה מפעים לראות בית מדרש מלא והומה, האווירה המיוחדת וקולות הלימוד המשותף חממו את הלב - במיוחד בחיבור בין אבות ובנים. חוויית לימוד מתוך שמחה השאירה טעם טוב ורצון להמשיך וללמוד. "

צילום: נתנאל שטראוס 

כפתור נגישות פתוח