מהנעשה ברשת

 

תלמיד אמי”ת איתן מעלה אדומים – עולה מצטיין

 


בטקס מרגש, בהר הרצל בירושלים, קיבל אליעזר טורס, תלמיד בית החינוך אמי"ת איתן, תעודת עולה מצטיין ונבחר להיות אחד מהעולים המצטיינים של מחוז ירושלים. באירוע מרגש ומלא גאווה של החמ"ד, בהשתתפות הוריו, מחנכו וחבריו הוענקו תעודה ושי על הישגיו המרשימים של התלמיד.

אליעזר, נולד בוונצואלה לפני כ- 14 שנים, לזוג הורים יהודים, עם השנים עברה המשפחה בין ארצות שונות כמו קולומביה ופנמה ובהתאם לכך, למד אליעזר את השפה הספרדית על בוריה ובשיעורים בבתי הספר למד גם את השפה האנגלית ברמה גבוהה.

הוריו של אליעזר החליטו שהם רוצים חינוך יהודי טוב עבור ילדיהם וכך החליטו לעלות לארץ ישראל ולהשתקע בה. בהגיעם לארץ נתקלו בקשיי שפה שכן לא ידעו את השפה העברית.
בכיתה ז' הגיע אליעזר לבית החינוך אמי"ת איתן, שם הוקצו לו משאבים מתאימים ללימוד השפה העברית והשלמת הפערים שיצרו קשיי השפה. מהר מאוד התברר בבית החינוך שמדובר בתלמיד חכם וחרוץ שעושה הכל על-מנת להצליח. 

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, "בבית החינוך שלנו לומדים תלמידים עולים המגיעים אלינו מ-12 ארצות שונות. אנו שמחים וגאים להיות בית קולט עלייה עבור תלמידים אלו. במהלך שנת הלימודים אנו פועלים על-מנת לגשר על פערי השפה והתרבות איתם מגיעים התלמידים ועושים הכל כדי לסייע להם להצליח ולהשתלב בדרך המיטבית. אני גאה באליעזר טורס, התלמיד המצטיין, שמהווה דוגמא ללמידה והשקעה עבור כלל תלמידי בית החינוך והכל בסבלנות ונעימות הליכות".

כחלק מתהליך הקליטה, בית החינוך נותן מענה לתלמידים ולהורים כאחד וזאת מתוך אמונה שהצלחתם תלויה באופן השתלבותם. מתוך כך, בבית החינוך פועלים אנשי צוות שונים הנותנים מענה בשפות שונות ובעזרתם מנגישים את כלל המידע להורים ולתלמידים, בפגישות השונות, בערבי החשיפה, באספות ההורים ועוד.

מחנך הכיתה, אביעד בן חמו, הוסיף כי "מדובר בתלמיד מצטיין, ספורטאי, אהוב על חבריו ומוריו. אליעזר הוא ההוכחה כי השקעה וסבלנות משתלמים. לא פשוט להגיע לכיתה עם קושי לנהל שיח עם החברים והמורים, אך אליעזר צמח דווקא מתוך הקושי ובשקדנות רבה התקדם והפך להיות חבר אהוב בכיתה ולשמש דוגמא עבור חבריו לכיתה. יישר כח!"

כפתור נגישות פתוח