מהנעשה ברשת

 

עם סבא וסבתא בבית הספר

 

 


סבא וסבתא בכיתה: תלמידי קריית החינוך אמי"ת חצור משתתפים בתכנית ייחודית לחיבור עם דור הסבים והסבתות: תכנית "הקשר הרב דורי", הפועלת בשיתוף בית התפוצות, משרד החינוך והמשרד לשוויון חברתי

במסגרת התכנית מוזמנים הסבים והסבתות של תלמידי שכבה ז'  אחת לחודש לבית החינוך לפעילות משותפת שמטרתה בניית גשר בין הדורות.

במפגשים מתעדים התלמידים את סיפור חייהם של המבוגרים באופן התורם לשני הצדדים: הסבים והסבתות תורמים לתלמידים מעושר ניסיון החיים שלהם והתלמידים הצעירים מדריכים את סביהם ברכישת מיומנויות טכנולוגיות כגון, יישומיי מחשב, שימוש בסמרטפון וצילום.

בסופו של התהליך יעלו התלמידים את התיעודים המצולמים לאתר בית התפוצות, ויחד עם סביהם ייסעו למוזיאון להתרשם ביחד מהתיעודים.

במפגש הראשון שנערך השבוע נערכה הכרות בין הסבים ותלמידי השכבה. התלמידים והסבים שחקו ביחד במשחקי ילדות של פעם, חוויה שתרמה ליצירת שיח וציפייה למפגשים הבאים.

את התכנית, אותה מובילה שוש שקד מדריכת התכנית בגליל העליון והגולן, מנחה יעל בן מויאל רכזת החינוך החברתי בבית החינוך ובליווי המנהל בועז יוספי והמחנכות סמדר חדד, אסף אחיפז וליפז אדרי.

בועז יוספי מנהל אמי"ת חצור: "אנו גאים לקחת חלק זו השנה השלישית בתכנית הקשר הרב דורי, המהווה מבחינתנו את השיעור החשוב ביותר שאנו יכולים להקנות לתלמידינו - הידוק הקשר עם הסבים והסבתות, חיבור למורשת המשפחתית והקהילתית,  מתוך כבוד לזקני המשפחה שהם המנהיגים האמתיים של דורנו".

כפתור נגישות פתוח