מהנעשה ברשת

פאנל מועמדות חינוכי באולפנת אמי”ת בגבעת שמואל

 


לקראת פורים הגיע פאנל של מועמדות מהמפלגות השונות לאולפנת אמי"ת גבעת שמואל לשוחח עם הבנות על הבחירות ועל מנהיגות נשית, כחלק מיום עיון בתנ"ך לאור דמותה של אסתר המלכה.

החלק הראשון של היום נגע בדמותה של אסתר המלכה, מנהיגה נשית יחודית בתנ"ך.  ח"כ שולי מועלם מהימין החדש  אמרה כי לכל אישה עולם שלם של עשיה וכמו אסתר ההתמודדות היא על 2 שאלות מרכזיות: שאלת הקיום ושאלת הזהות  לדבריה" משמעות של מהפכת לימוד התורה לנשים היא שיש לנשים מקום בכל העולמות, הביטחון, החינוך, האקדמיה... יש משמעות להיות נשים יהודיות בדור של גאולה וחשוב שתהיה לכן דעה בכל נושא"

ח"כ עליזה לביא  נציגת כחול לבן אמרה לבנות כי חשוב שהן תהיינה ביקורתיות ואל להן לקבל כל מה שהחברות האחרות אומרות ללא חשיבה ובדיקה.

קטי שטרית מהליכוד דיברה על אסתר  - סמל הגבורה. "הפחד של אסתר הוא פחד שנמצא אצל כל אחת כאשת קריירה, האם אצליח, האם אוכל לשלב בית ילדים וקריירה ..שאלות שאנו כנשים שואלות את עצמנו כל הזמן.. ובסופו של דבר קבלת ההחלטות נעשית באומץ מתוך התגברות על החששות".

ח"כ עליזה לביא מכחול לבן קראה ללמוד מאסתר על האחריות שלקחה כמנהיגה  ואמרה כי לנו כנשים יש תפקיד וכוח. אנחנו צריכות להיות משולבות בתפקידים מובילים בתחומים שונים

אורית סטרוק נציגת איחוד מפלגות הימין אמרה  לבנות כי "יש להן משימות חלוציות רבות מישוב הנגב והגליל ועד תרומה למדינה בתחומי החינוך והחברה"

הרבנית עדינה ברשלום סיפרה על הקשר שלה ועל התמיכה שלה זכתה כאשה חלוצה בתחום החינוך, מאביה הרב עובדיה יוסף. 

חנית פרשטנד ראש האולפנה אומרת כי לצד סוגיות הבחירות והפאנל שביקש להעלות סוגיות שעל סדר היום: " חשובה לאולפנה העצמת הבנות במפגש עם נשים מובילות ומשפיעות המקדישות עצמן לעשיה  בזירה הציבורית"

הרב אמיר סנדלר רב האולפנה אמר כי דווקא בפורים דמותה של אסתר המלכה עומדת לנגד עינינו כמנהיגה שעשתה הכל למען עמה ולמען אחיה: "אנו מחנכים את הבנות  מתוך תורה לתרום ולפעול  בכל התחומים למען העם והמדינה"

כפתור נגישות פתוח