מהנעשה ברשת

“פיק-ניק” – היזמים הצעירים אמי”ת בנים מודיעין זכו במקום הראשון בתחרות אל-על ליזמים צעירים

20170328_131906

פסח חג הטיולים קרב ובא ועמו יערות ופארקים עמוסי זבל שהותירו אחריהם מטיילים. או שמא לא עוד?

התלמידים יזמו: pick-nic" - מפת נילון לשולחן פיקניק שהופכת לשקית זבל וגם משעשעת את הסועדים.

 

מכירים את המקרה שאתם הולכים לעשות פיקניק בטבע, בסוף הפיקניק אתם מנסים לארוז את כל הזבל עם מפת ניילון,אבל הכל מתבלגן?

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר)מצאו לכך פיתרון וגם זכו בתחרות אל-על ליזמים צעירים- מבין 150 נבחרות של יזמים צעירים מכל רחבי הארץ.

כיתות ט' מבית ספר אמי"ת מודיעין בנים משתתפים זו השנה הראשונה בפרוייקט "יזמים צעירים עושים עסקים".

במסגרת הפרוייקט התלמידים עוברים תהליך ארוך בו הם נחשפים לעולם היזמות והעסקים,

ומתנסים בפתיחת חברה עסקית, המצאת מוצר, פיתוח ויצור מוצר ושיווקו.

התלמידים פתחו חברה ששמה "פרומוטר", אשר חרטה על דגלה ליצור עתיד טוב יותר וערכי יותר, ועל כן המציאה את"pick-nic" – " המפה החוויתית שנהפכת לשקית!

המוצר הינו מפת שולחן המיועדת למטיילים, המפה מיוצרת מחומרים ממוחזרים, היא מתלבשת על השולחן כך שהיא לא עפה ברוח ולבסוף היא נהפכת לשקית זבל.

כמו כן מודפסים על המפה משחקי חברה וטריוויה בנושא ארץ ישראל.המפה מהווה פתרון פרקטי, סביבתי וחברתי לבעיית הלכלוך שמשאירים המטיילים בטבע.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט ומנהל שיווק בחברת פרומוטר אומר:" זה מדהים אותי שאנחנו רק בכיתה ט' ואנחנו באמת מוכרים מוצר למבוגרים. אני שמח שאני מקבל כבר בגיל צעיר כלים לחיים כמו דיבור בפני קהל, שיווק מוצרים, והכי חשוב, עבודת צוות שכל אחד תורם משהו אחר לחברה".

הרב איתמר חייקין מנהל בית החינוך, מוסיף:" לא ניתן להסתפק בהוראה ישנה  במאה ה21 ואנחנו מפתחים כל הזמן כיוונים חדשים. פרוייקט יזמים צעירים בן פתחנו השנה היא כזה. התלמידים מפתחים יזמות, חשיבה יצירתית, תכנון אסטרטגי, עבודת צוות, תהליך הקמת חברה, פיתוח מוצר שיווק ועוד ועוד. כך אנחנו מטפחים את המוביליי הבא."

התלמידים מכרו עד כה מעל 700 מפות במחיר של 25 שח לזוג מפות. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום את היתרה למטרות איכות הסביבה.

כפתור נגישות פתוח