מהנעשה ברשת

פרחי רפואה מאמי”ת י’ בסיור לימודי בביה”ח קפלן

 

 

 


תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו לבית החולים קפלן ברחובות ליום של סיור ולמידה בשטח, בליווי רכז המגמה שמעון ביטון.

במגמת רפואה שהוקמה השנה באמי"ת י' , לומדים התלמידים ל-5 יח"ל בגרות במדעי הבריאות ו-5  יח"ל במערכות רפואיות , זאת בנוסף להרחבה המדעית של 5 יח"ל פיסיקה או ביולוגיה. במגמה משולבים לימודים עיוניים לצד ביקורים במחלקות השונות בבתי החולים ובתעשיית התרופות בארץ.

הסיור בבית החולים קפלן נפתח בקבלת פנים והכרות עם צוות המרכז הרפואי. במחלקת קרדיולוגיה שמעו התלמידים ממוחי המחלקה  על מערכת הלב, גורמי סיכון ומניעתם ולאחר מכן צפו בבדיקת אקו לב מלאה.

משם המשיכו לסיור בחדר ההלם , במיון הכללי ובמחלקת טיפול נמרץ, ושמעו הסברים מקיפים בשילוב דוגמאות מהשטח על תפקידי המחלקות השונות , על החיבור ביניהן, ועל הדגש על רגישות למטופל ולמשפחתו.

שמעון ביטון רכז המגמה: "מטרתה של המגמה הנה חשיפת התלמידים לעולם הרפואה המתפתח בקצב מהיר, במטרה שישתלבו בעתיד בתחום. הסיור בבית החולים תרם רבות לפיתוח הסקרנות והמוטיבציה בקרב התלמידים להתקדם ולהצטיין, ואני מודה לכל השותפים בסיור על הרצון הטוב, האדיבות והמקצועיות".

התלמידים, אשר היו מרותקים לכל אורך הסיור, הרשימו את אנשי המקצוע השונים ברצינות ובסקרנות שהפגינו, אשר מעידים, לדבריהם, על הבנה וחיבור מעמיק לעולם הרפואה.

תלמידת המגמה שרון סנצ'ס מסכמת את הביקור כחוויה מיוחדת, ואומרת: "היום הזה חידד אצלי מאוד את הרצון והתשוקה למגמה ולמקצועות הרפואה. החלום שלי הוא לעבוד במחלקה הנוירולוגית, ולשם אני שואפת".

חברתה למגמה, נעם אוחיון, מוסיפה: "יצאתי מהסיור עם ההבנה עד כמה חשובה ההתמקדות ברגש של המטופל, ועד כמה צוות בית החולים מקריב גם מחייו הפרטיים למען המטופלים. ברור לי שארצה לעסוק בתחום הזה בעתיד!".

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י': "מטרתנו היא להעניק לכל תלמיד את האפשרות למצות את כישוריו ויכולותיו בכל תחום בו הוא בוחר, וזאת בשילוב דרכי למידה והוראה חדשניים ומעורבות בקהילה".

ארבל מוסיף כי "במסגרת המעורבות החברתית וההתנדבותית, רבים מתלמידינו  מתנדבים במד"א ובקופות החולים בעיר, וכבר היו מספר מקרים בהם היו שותפים בהצלת חיים. "

כפתור נגישות פתוח