מהנעשה ברשת

 

אמי”ת בנות מעלה אדומים עם הפנים לעתיד: שיתוף פעולה יחיד במינו בעיר עם חברת ההייטק סיסקו


באמי"ת בנות מעלה אדומים חושבים על עתיד טכנולוגי-תעסוקתי - כבר בחטיבת הביניים. במטרה לאפשר לתלמידות להתכונן למקצועות העתיד ולהיחשף לתכנים טכנולוגים חדשניים,

נחנכו בשנת הלימודים הנוכחית תכניות טכנולוגיות שונות בבית החינוך.

קורס ייחודי מסוגו נחנך השנה בבית החינוך בשיתוף חברת cisco ועמותת תעשיידע לחינוך מתקדם , במסגרתו משתתפות תלמידות מכיתות ח' בקורס 'יזמות פרמיום'.

תוכנית פרימיום הינה תוכנית ייחודית, המאפשרת תהליך למידה ופיתוח רעיון יזמי לכדי אבטיפוס פועל בעזרת מהנדסים ומדריך מלווה לקורס.

במסגרת החשיפה לתכנית נפגשו ההורים והבנות עם נציגי תעשיידע ומהנדסים מחברת cisco  לערב מרתק, בו מהנדסים נציגי החברה ספרו על הנעשה בcisco בתחום פיתוח ומחקר, ועל מגוון האפשרויות העומד בפני הבנות.  

חנה קראוס מנהלת המכון להדרכת הורים ומנהלת פרויקטים בעיריית מעלה אדומים, ואירמה בן משה מנהלת אשכול פיס בעיר,  ברכו את הבנות ואחלו להן לפרוץ את הדרך ולפתח כוח של התמדה, נחישות ויצירתיות.

בימים אלו יוצאות הבנות  לדרך וכבר החלו לחשוב על רעיונות יזמיים ועל חלוקת תפקידים. במסגרת התכנית הבנות צפויות אף להשתתף בתחרות ארצית לפיתוח יזמות מול בתי ספר מכל רחבי הארץ.

במסגרת קורס יזמות דיגטלית בשיתוף עמותת תעשיידע וחברת cisco, לומדות גם תלמידות כתה ז' על חשיבה יצירתית, משמעות המושג פלח שוק, כיצד לבחור מוצר מחיי היום-יום עם ערך חברתי ולהתאים אותו בעזרת  חיישנים מתאימים לטכנולוגיית IOT, לשווק אותו ולקדם אותו.

לאחרונה נפתח בבית החינוך גם חוג סייבר בשיתוף חברת 'סייבר- פסגה' בו לוקחות חלק תלמידות החטיבה.

אגם חג'אג', תלמידת כיתה ח' המשתתפת בשני הפרויקטים, מספרת:

"בקורס יזמות מלמדים אותנו לחשוב מחוץ לקופסה ולהאמין בעצמנו, לעשות תמיד מעבר לגבולות הקיימים... לנסות לחשוב כמה שיותר גבוה וכמה שיותר רחוק גם אם זה נראה בלתי- אפשרי זה יכול להיות אפשרי. בסייבר- יש משהו מגניב, אני רוצה להמשיך ללמוד את זה בהמשך לחיים. מדהים לראות דברים שמשתמשים ביום- יום ויש להם עוד משמעויות שלא תמיד ידועים ועכשיו מבינים איך זה עובד ואתה מתסכל על אותו מחשב או פלאפון בצורה אחרת".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות: "מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

כפתור נגישות פתוח