מהנעשה ברשת

 

נס וניסוי בחנוכה- חלקי טיל יורטו לחצר בית החינוך אמי”ת שדרות בזמן חצי גמר תחרות ניסויי חלל space lab


במהלך החנוכה זכו תלמידי קריית החינוך אמי"ת בשדרות לחוות נס בשעת  הצגת ניסוי: טילים יורטו בשמי העיר במהלך תצוגת ניסויי חלל של התלמידים  ולמחרת נמצאו שרידי טיל בחצר בית החינוך.

בית החינוך נבחר להשתתף בפרויקט space lab מיסודה של קרן רמון. בשבוע שעבר, נר שני של חנוכה, נערך חצי הגמר של התכנית בו נבחר הניסוי שייצג את אמי"ת שדרות  באירוע הגמר שייערך באוניברסיטת תל אביב. הניסוי שינצח בגמר הארצי ישלח לנאס"א ארה"ב ומשם לביצוע בחלל.

שלוש קבוצות תלמידי כתה ט הציגו בפני הקהל את הניסוי המדעי אותו הם חקרו בסיוע המורה למדעים נועם אוחיון והמנטור מטעם הפרויקט. מנכ"ל קרן רמון רן לבנה אשר נכח במהלך הערב כולו הביע את התפעלותו מעבודת החקר המרשימות.

חבר השופטים של התחרות בחר מבין המחקרים את הניסוי שעסק בהשפעת מיקרו כבידה על התגבשות, והוא ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התחרות.

תוך כדי הצגת הפרזנטציות הושמעה אזעקת 'צבע אדום' והתבצעו יירוטים של טילים מעל שמי העיר. האורחים המודאגים, התפעלו מהתלמידים שהפגינו קור רוח והדגימו בפניהם את סדר הפעולות בשעת אזעקה. בחצר בית החינוך נמצאו למחרת שרידי טיל אשר יורט מעליו, ואשר בנס לא פגע באיש מהמשתתפים הרבים בכנס המדעי.

אסף בן דוד מנהל בית החינוך: "אנו גאים בתלמידים שיודעים להתמודד עם שאלות חקר פיזיקליות מורכבות , לצד התנהגות בעת התקפת טילים - באותה מידה של בגרות ורצינות, ומייחלים כי יזכו להמשיך ולהצטיין מתוך בטחון ושלוה".

כפתור נגישות פתוח