מהנעשה ברשת

 

מהקרב בבינת ג’בייל – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת


בישיבת אמית אלירז נערך בשבוע שעבר (ג) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל , במעמד ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן, ממלא מקומו וראש מנהל החינוך הדתי איציק דעי, ומפקח ביה"ס אלי לוי.

בטקס השתתפו גם ראש מדור בענף תורת לחימה של זרוע היבשה רס"ן מתן בר-און, חיילי מפקדי יחידת יהל"ם ומפקדי היחידה למשימה לאומית גרעין נח"ל, ומאות תלמידים ובני משפחותיהם.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את דבריו של ניר רובין, החובש מהקרב בבינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, ששיתף את הקהל בסיפור הקרב , הפציעה וההתמודדות שלו איתה.

דרך סיפורים, שירים וסרטונים נדירים העביר ניר לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב: "לא יעבור יום בלי שתאמרו תודה למישהו, ואל תיקחו דברים כמובן מאליו אף פעם!" היה המסר הנוקב של דבריו.

ראש העיר איציק ברוורמן: " ללא חינוך לערכים של מסירות ועמידה במטרות, לא נוכל לקיים את חיינו במדינה עצמאית וחופשית. אנו בפתח תקווה מחדירים ערכים אלו במערכת החינוך שלנו, וגאים לראות את התוצאות באחוזי הגיוס לצה"ל והמועמדים לקצונה בקרב הנוער בעיר". 

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה לרכז החינוך החברתי הרב ירון זיו ולרכזת פרויקטים שגית אלמליח, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

כפתור נגישות פתוח