מהנעשה ברשת

 

התלמידים מבקשים מהציבור- זכרו את אברה מנגיסטו


בשעה שתלמידים אחרים נהנים משביתת המורים המתארכת או מנסים להשלים חומר לימודי בעצמם- תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה  גייסו אחריהם מאות לעצרת תמיכה במשפחת מנגיסטו.

ההתעלמות של הציבור בישראל מהיעדרותו של אברה מנגיסטו הביאה את יהונתן המבורגר ועמית וייל, תלמידי הישיבה, ליזום עצרת למען החזרתו לביתו.

לפני חודש נערכה בכותל תפילה המונית למען השבת הדר גולדין ואורון שאול לקבר ישראל.  אך מקומו של אברה מנגיסטו נפקד מהעצרת ההיא, והתלמידים ביקשו לתקן -וקראו לציבור ולהתכנס ולקרוא ביחד- "השיבו את אברה".

בצהרי יום חמישי שעבר ערכו התלמידים בגן סאקר בירושלים עצרת למען השבתו ותמיכה במשפחתו, בהשתתפות כ-300 איש. בעצרת לקח חלק גם אילן גשאו מנגיסטו, אחיו של אברה, אשר התרגש מהיוזמה ומההתגייסות של בני הנוער למען אחיו.

יהונתן המבורגר מסביר : "העובדה שאברה חי מחייבת התייחסות ואכפתיות רבה יותר. איננו מתכוונים להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה אלא להזכיר לכולנו שיש לנו אח יקר, ולא בריא, שנמצא כבר כמעט 2000 יום בשבי".

יהונתן הינו חבר במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת, אשר בהשראת יוזמתו הדפיסה סטיקר עם הכיתוב "ואהבת לאברה כמוך" אשר חולק באלפים ברחובות הערים על ידי חברי המנהיגות הצעירה.

נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון:" אנו גאים ביוזמה המופלאה של יהונתן וחבריו, יוזמה שמעידה על הערבות ההדדית שמובילה את מנהיגי העתיד שלנו לבנות חברה מוסרית וצודקת יותר בה כל ישראל ערבין זה לזה."

כפתור נגישות פתוח