מהנעשה ברשת

 

פרס החינוך של ארגון המורים – לאמי”ת איתן מעלה אדומים

 


בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים זכה השבוע בפרס החינוך של ארגון המורים לשנת תשע"ט על הצטיינות חברתית ערכית ותרומה לקהילה.

בטקס שנערך השבוע באולמי "אווניו" בקרית שדה התעופה במעמד שר החינוך, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומר רן ארז יו"ר ארגון המורים, נבחר בית החינוך אמי"ת איתן ובראשו המנהל דניאל בארי לקבל את הפרס היוקרתי על יוזמות ייחודיות של תרומה לקהילה וחיבור כל הקהילה החינוכית סביב נושא שנתי של העצמה ופיתוח כל תלמיד.

בטקס לקח חלק ראש העיר מעלה אדומים ומחזיק תיק החינוך בני כשריאל, אשר ברך את בית החינוך והמנהל על הזכיה.

את הפרס קבל בית החינוך בין השאר על העשיה לזכרה של שיר חג'אג' ז"ל. בית החינוך אימץ את משפחת חג'ג' אשר אבדה את ביתה שיר בפיגוע דריסה בארמון הנציב. התלמידים משתתפים בערבי לימוד לזכרה, הובלת מעגלי שיח וטקסי אזכרה וסיוע באריזת מארזי מזון לנזקקים בעמותת 'שיר' שהוקמה לזכרה.

תלמידי בית החינוך יוצאים מדי שנה למסע משמעותי אותו הם מובילים משלב התכנון ועד אחרון פרטי הביצוע. המסע המיוחד תורם להעצמה אישית וחברתית ולגיבוש קהילת בית החינוך .

וועדת הפרס ציינה בין השאר גם את כולל בית מורשת הפועל בין כותלי בית החינוך, ואשר תלמידיו משלבים לימודי חינוך ועשיה התנדבותית למען תלמידי בית הספר. תלמידי הכולל הקימו בבית החינוך את תנועת הנוער "מקום בלב" להעצמת התלמידים על ידי פעילות התנדבותית ותרומה לקהילה.

הישר מטקס הענקת הפרס המשיכו מנהל בית החינוך וצוות ההוראה לבית משפחת חג'ג' לבשר להם על הזכיה , לזכרה של שיר ז"ל. באותה שעה התקיים השיעור של תלמידי בית החינוך לזכרה של שיר, המתקיים מדי שבוע בהובלת רב בית החינוך הרב אילן מארק.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, ברך את ביה"ס אמ"ית איתן בהובלת מנהל ביה"ס דניאל בארי, על זכייתו בפרס החינוך ואמר "אני נרגש וגאה מאוד בהישג המכובד שמביא כבוד רב וגאווה לביה"ס, למערכת החינוך שלנו ולעיר כולה. ביה"ס המחנך לערכים טובים והישגים מצוינים  ראוי לפרס זה."

דניאל בארי מנהל אמי"ת איתן :

"הערכים החברתיים שאנו מחנכים אליהם, הם היסוד המוסרי שעליו המדינה בנויה והם הבסיס לדמותו של הבוגר שאנו שואפים לגדל בבית החינוך שלנו, לצד השאיפות להצלחה בכל תחום דעת בו יבחר".

בארי ביקש להודות לכל השותפים במלאכת החינוך :

"אנו מודים לראש העיר בני כשריאל, מנהל אגף החינוך דוד שרת, ראש קהילת אמי"ת ירושלים בתיה אריאלי, חוה אברבנל ורחלי זבולון ממנהל חברה ונוער, לאה לנדווירט רכזת החינוך החברתי, רב בית החינוך וקהילת הבוגרים הרב אילן מארק, קורן מורידי מ'מקום בלב' ולכל צוות החינוך והתלמידים".

צילום: חיזקי זיסמן

כפתור נגישות פתוח