מהנעשה ברשת

צל”ש נס טכנולוגיות- לתלמידי אמי”ת בר אילן נתניה

IMG-20170223-WA0029

שלושה מתלמידי בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה המשתתפים בתוכנית החינוכית למצוינות ומנהיגות טכנולוגית של "נס טכנולוגיות", זכו השבוע בפרס על רעיון פורץ דרך וחדשנות טכנולוגית. 

התלמידים ארי בקוש, יוחאי שמחוני ושלומי מורד פיתחו מכשיר שמטרתו לתת מענה לבעיית התקשורת בין ילדים אוטיסטים והוריהם. הפיתוח כולל מצלמה העוקבת אחר תנועותיו של הילד ומפענחת אותן וכן מד טרמי המזהה את טמפרטורת הגוף ,כאשר השילוב בין שני המדדים מצליח לזהות את המצב המנטלי והרגשי. המדדים נשלחים לאפליקציה באופן המסייע להורים לתת מענה מיטבי ומהיר לצרכי הילד.

הרב יובל אלימלך, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן אמר כי "בפיתוחם פורץ הדרך גילו התלמידים יכולות מדעיות – טכנולוגיות מהמעלה הראשונה אך יותר מכך, הם הוכיחו כי גם במאה ה-21 המתאפיינת בחידושים והמצאות, יש מקום ללב ולאמונה כי כולנו שווים ועלינו לעמול ולסייע לאוכלוסיות שהגורל לא שפר איתם."

 תכנית "נס טכנולוגיות" המופעלת בבתי ספר תיכוניים בעיר - הינה תכנית המעצימה תלמידים בעלי יכולות לימודיות גבוהות בגילאי 15- 18 להיות מנהיגים טכנולוגיים, תוך פיתוח חשיבה גבוהה, יכולת מנהיגות והתמקדות בביוטכנולוגיה, ננו-טכנולוגיה והנדסת תוכנה.

IMG-20170223-WA0032

כפתור נגישות פתוח