מהנעשה ברשת

קריית החינוך אמי”ת כפר בתיה- מובילה באחוזי זכאות בעיר 

מה"תמונה החינוכית" של משרד החינוך אשר פורסמה בשבוע שעבר עולה כי קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה מובילה באחוזי הזכאות לבגרות בעיר רעננה.

קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה, הכוללת את בית אמי"ת חברה ומשפט ובית אמי"ת מדעי, עומדת בראש בתי הספר בעיר רעננה באחוזי הזכאות לבגרות עם 97.7%  , וכן באחוז הגבוה ביותר של ניגשים לבגרות חמש יחידות לימוד במתמטיקה (53%).

קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה היא מוסד חינוכי בלתי ממיין. כל תלמיד המבקש ללמוד בקרייה מוצא את מקומו או בבית אמי"ת מדעי או בבית אמי"ת חברה ומשפט. בשני הבתים מיושמות שיטות למידה מתקדמות וחדשניות כאשר חלק משמעותי ממערכת השעות מתקיים בלמידה מרחבית במתחם הגוגיה בכפר בתיה.

מהנהלת קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה, נמסר כי ההישגים המצוינים של קריית החינוך של אמי"ת הם תוצר של צוותים חינוכיים שמשקיעים את כל כולם בתלמידים, לא רק בין הצלצולים אלא 24/7 :   "המורים בקריית החינוך אמי"ת לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד. שילוב חדשנות פדגוגית והפיכת בית החינוך לקהילה חינוכית- נושא פירות של הצלחה".

ישיבת אמי"ת חברותא , הנמצאת אף היא בכפר בתיה, הינה בית חינוך ייחודי לנוער נושר אשר לא מצא את מקומו במוסדות חינוך אחרים. מהשוואה לקבוצת הדומים (בטבלה המצ"ב) ניתן להתרשם כי ישיבת אמי"ת חברותא עומדת מעל הממוצע לבתי הספר הדומים לה באחוזי זכאות לבגרות, עם 26.5%.

ישיבת אמי"ת חברותא נותנת מקום  לתלמידים שלא מצאו עצמם במסגרות הלימוד השגרתיות. חלקם חוו כישלונות צורבים במוסדות הרגילים. המקום בנוי על מתן ביטוי לאינטליגנציות נוספות לבד מאלו שבאות לידי ביטוי בבית הספר הרגיל, ועל כן מגמות הלימוד שם יחודיות, ובהן מגמות מוזיקה, סיירות, רכיבה וכלבנות,  הבסיס במקום הוא האמון הבלתי מתפשר של הצוות החינוכי בתלמידים. בוגרי הישיבה משתלבים בכל תחומי החברה במדינה- בצבא, ביצירה ובאקדמיה. על אף שתעודת בגרות איננה חובה בישיבה- אחוזי הזכאות לבגרות מפתיעים.

 

בתמונה: תלמידי קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה בשיעור במתחם הגוגיה 

צילום: ירון כרמי
כפתור נגישות פתוח