מהנעשה ברשת

רצים למען הישיבה – אמי”ת נחשון

נחשון-מרתון ים

כ-70 מתלמידי, הורי, ומורי ישיבת אמי"ת נחשון השתתפו במקצה 10 ק"מ במרתון ירושלים שנערך ביום שישי האחרון בבירה. במהלך החודשים האחרונים גייסו התלמידים ספונסרים שתמכו בריצתם , כאשר כלל ההכנסות קודש לפרויקטים מיוחדים המתקיימים בישיבה ולטובת סיוע לתלמידי הישיבה הנדרשים לכך עבור הנסיעה למסע הזיכרון בפולין.
זו השנה הרביעית בה משתתפת נבחרת אמי"ת נחשון במרתון ירושלים. השנה נוצר חיבור עם מחלקת "עיר ללא אלימות" במועצה האזורית מטה יהודה. שיח מקדים התקיים עם התלמידים ביחס לספורט כמונע אלימות ומקרב בין מגזרים ותרבויות שונות. התלמידים הרצים אף נשאו שלטים הקוראים לאפס אלימות בספורט.
לראשונה השנה הצטרפו לתלמידים הרצים גם שבעה בוגרים של הישיבה שזכרו את הריצה המשותפת כחוויה מיוחדת ומהנה של עשייה לטובת הכלל וחיבור בין כלל השותפים במשפחת אמי"ת נחשון.
צבי שילה, סגן מנהלי בישיבה אשר ארגן את הריצה ואף רץ עם התלמידים :" החוויה הולכת ומתעצמת עם השנים ב"ה. החיבור של הבוגרים לרעיון שבחרו להצטרף, יחד עם השיח לגבי הספורט כגורם מאחד ומחבר בין כלל האוכלוסיה נותנים את הכח והמעוף להמשיך ולדחוף פרוייקט חשוב שכזה.".
הרב נעם קריגמן, ראש הישיבה:" הריצה המשותפת היתה הוכחה נוספת לתחושת השיתופיות והמעורבות של ההורים , התלמידים והמחנכים בישיבה. התלמידים למדו "דרך הרגלים" כי הישיבה היא בית לכל דבר,  וכי הם שותפים לכל דבר בקידומה ובהצלחתה".
לביא טורצקי , תלמיד כתה י' : "הריצה המשותפת היתה חוויה מגבשת ועוצמתית, אנחנו שמחים מאוד על תחושת ה'ביחד' שנוצרה בין כלל תלמידי ומורי הישיבה שרצו יחד למטרה משותפת. לא התוצאה בריצה היא העיקר אלא הדבקות של כולנו במטרה אחת - טובת הישיבה. "

כפתור נגישות פתוח