מהנעשה ברשת

שיא השיאים האמי”תי 


ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל.

בתחילת השנה בנו בבית החינוך תוכנית שנתית בה לכל שכבה נבחר נושא אותו הם ילוו, ילמדו ויחקרו במהלך השנה. הנושאים שנבחרו בקפידה התייחסו להתפתחות ב-70 שנות עצמאותה ובנייתה של מדינת ישראל. עלייה וקליטה, התיישבות וחקלאות, חקר בעקבות מנהיגים, יזמות ועשייה חברתית, תורה והלכה ומדינאות ומורשת קרב. הצוות החינוכי יחד עם התלמידים חקרו ולמדו את הנושא וכל שכבה הגישה תוצר משלה.

נוסף על כך, כל שכבה פגשה דמות משמעותית המשתייכת לנושא הנבחר ושמעה ממנה על פועלה. דוד צרפתי - אחד ממייסדי העיר מעלה אדומים, משפחת דגן, בעלי מוסך "לב גן" - אשר במסגרת פעילותם המבורכת משלבים נוער נושר בעבודת המוסך ומאפשרים להם לבנות עתיד, הרב חיים סבתו -על תרומתו ומשנתו החינוכית, הרב זאב שנדלוב, מורה בבית החינוך – אשר עלה לארץ מתוך אמונה וכמיהה לארץ ישראל, הרב קרוייזר – ששיתף את התלמידים על צמיחה ואמונה מתוך משבר, והגברת רחל הרצל - ניצולת שואה.

ביום רביעי התקיים בהיכל התרבות ערב השיא, מעמד מכובד בו נטלו חלק הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ראש העיר, נציגי אגף החינוך במשרד החינוך, ברשת אמי"ת ובעיר, התלמידים ובני משפחותיהם, הצוות החינוכי ודמויות המופת עליהם למדו התלמידים.

החל משעות הבוקר המוקדמות יצאו התלמידים להתנדבויות שונות, כל כיתה בהתאם לנושא השנתי שחקרה. במסגרת ההתנדבויות תרמו התלמידים לעובדים בחקלאות, ביקרו חולים בבתי חולים, הגיעו לחזק תושבים מפונים ועוד.

כולם התכנסו לערב השיא בהיכל התרבות. שם הוצגה הפעילות השנתית, התלמידים הציגו קטעי קישור, שרו וניגנו יחד עם המורה שי קהת. והוענקו תעודות הוקרה לדמויות המופת אשר ליוו את התלמידים לאורך השנה.

לסיום, הגיע רגע בו אף עין באולם לא נשארה, הרגע בו שיתפה הגברת רחל הרצל את סיפור הניצחון האישי שלה על הנאצים, על הדרך בה הצליחה לשרוד את השואה ולזכות לעלות לארץ ישראל. המורה שי קהת ותלמידי בית החינוך העניקו לרחל ציור ובו קטע מסיפורה האישי, ונתנו לה לסיים את הציור עם נקודה אישית משלה. רחל ביקשה מהתלמידים בקשה צנועה "אתם תמשיכו לספר את הסיפור שלי לדורות הבאים".

"אתם כל שנה מעלים את הרף", "יישר כוח על ערב שמעיד על עשייה לאורך כל השנה", "ריגשתם אותנו מאוד", "אשרינו שזכינו להיות חלק ממשפחת אמי"ת איתן" אלו רק חלק מהדברים המרגשים שאמרו ההורים בסוף האירוע.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, סיכם את האירוע המרגש, "במשך שנה שלמה אתה רואה בבית החינוך עבודה משמעותית על התוכנית שנכתבה, במשך שנה אתה מרגיש את התלמידים מתחברים לנושא ולדמויות המופת אט אט, ואז, בערב מרגש אחד, אתה רואה את כולם יחד על הבמה, מעריכים ומוקירים ובעיקר אוהבים, את המדינה ואת מי שהיה שותף בבנייתה. התרגשתי מאוד להיות חלק מתהליך חשוב זה עבור התלמידים. זכיתי לראות איך כל חלקי הפאזל במדינה שלנו מתחברים. אני מודה לכל העוסקים במלאכת הקודש".

previous arrow
next arrow
Slider
כפתור נגישות פתוח