מהנעשה ברשת

 

שמחה של נתינה באולפנית אמי”ת צפת

 


תלמידות כיתה י' באולפנית אמי"ת צפת, בניצוחה של המחנכת רוית פנצ'ק, הפיקו שוק פורים באווירה צפתית שכל מטרתו היא תרומה לנזקקים.

בשוק , אליו הוזמנו תושבי העיר, היו דוכנים ססגוניים והפעלות פורימיות מסוגים שונים  , אך בין הדוכנים בלט דוכן אחד מיוחד במינו- דוכן תרומות שיער, בו תרמו נערות ונשים שער למען הכנת פאות לחולות סרטן.

תלמידות האולפנית עודדו את התורמות והחמיאו להן על התסרוקות הקצרות והחדשות, אותן העניקה לבנות בהתנדבות מלאה מעצבת הדס תדמור.

טוהר זבולון, תלמידת כיתה י', ממקימות הדוכן: " כשמעתי שיהיה בשוק פורים שלנו דוכן תרומות שיער התרגשתי מאוד, אבל לא ידעתי עד כמה זה יצליח... פתחנו את הדוכן הזה בידיעה שיש לנו ארבע תורמות ובסוף הערב יצאנו עם הרבה יותר ממה שתכננו ... זכינו להעניק לאלה שאין להן ממה שיש לנו!".

ראש עיריית צפת, שוקי אוחנה, שנכח באירוע ציין: ״שמחתי לקחת חלק באירועי פורים השמחים והערכיים באולפנית אמי"ת בצפת, לראות שגם ברגעי שמחה לא שוכחים לדאוג לזולת ולאסוף תרומות שיער- ערכים שהם דוגמה ומופת!״

יפה שמש פרג'ון מנהלת אולפנית אמי"ת צפת: "ההפנינג המרגש נערך כחלק מהתהליך החינוכי של בניין האישיות של כל תלמידה- חינוך לחיי תורה מלאים בשמחה ובנתינה לזולת".

זיוית כהן, רכזת חינוכית באולפנית: "כיתה  י' והמחנכת רוית פנצ'ק הצליחו בשוק קהילתי זה לעודד תרומה  בכל הרבדים - בכסף , בזמן, בהשקעה ואפילו בשיער. צוות האולפנית מעריך מאוד את ההתגייסות המרגשת".

צילום: דימה מייזליס

כפתור נגישות פתוח