מהנעשה ברשת

שמחה של נתינה לזכר האחות והבן האהובים 


רחבת בית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה  הפכה בשבוע שעבר לערב אחד (ד) לגן אירועים מרהיב, באירוע מרגש של זיכרון ונתינה.

תלמידי שכבת י' בבית החינוך בחרו כיוזמה חברתית ותרומה לקהילה לערוך בר מצווה לנער ממשפחה מעוטת יכולת. את היוזמה הובילה יחד עם התלמידים רכזת החינוך החברתי רחלי הומינר.

התלמידים ליוו את נער בר המצווה מתחילת התהליך- לימדו אותו להניח תפילין ולקרוא בתורה ובמקביל התחילו במבצע גיוס תרומות וספקים אשר יתרמו בהתנדבות להפקת אירוע בר מצווה מושקע וחגיגי.

כאשר נקבע תאריך לאירוע החגיגי התרגשה רכזת החינוך החברתי רחלי לגלות כי מדובר ביום האזכרה של אחותה אודליה תורג'מן-פינקלר אשר נהרגה לפני חמש שנים בתאונת דרכים והיא בת 30 בלבד.

לבקשתם של התלמידים, הצטרפה ליוזמה גם המורה הילה אנגלברג. בנה של הילה, דניאל,  נפטר ממחלה קשה לפני עשר שנים והוא בן שלוש. השנה אמורים היו הוריו לחגוג לו את בר המצווה. במקום זה- התגייסה הילה לסייע בהפקת בר מצווה של נתינה.

הרב יובל אלימלך מנהל בית החינוך אשר ליווה את התהליך : "אין שמחה גדולה יותר משמחה של נתינה. התרגשנו לראות את התלמידים משקיעים ומעניקים מעצמם, יחד עם אנשים טובים רבים כל כך, למען הזולת".

התלמידים גייסו קייטרינג, צלם, מעצב אירועים, תקליטן,  חליפה והנעלה ועוד. הרבה  אנשים טובים התנדבו לסייע להם ולערב אחד  הפך בית הספר  לגן אירועים. החתן הובל בשירה וריקודים ובני משפחתו התרגשו ביחד איתו.

התלמידים , שארגנו וקישטו את רחבת בית החינוך והפכו אותה לגן אירועים לכל דבר, מילצרו, דאגו לכל פרט ובמיוחד- שמחו ורקדו עם חתן בר המצווה ומשפחתו לאורך האירוע כולו.

המורה הילה ברכה את חתן בר המצווה, ובמילים נרגשות שלא הותירו עין יבשה אמרה:" אני בטוחה כי דניאל ואודליה נפגשים עכשיו בשמים ושמחים ביחד איתנו על האופן בו בחרנו להנציח את זכרם".

הרב יובל אלימלך המנהל הודה לרכזת רחלי הומינר ולמורה הילה אנגלברג על הובלת האירוע.

כפתור נגישות פתוח