מהנעשה ברשת

 

שמיניסטים בעד צה”ל


בעקבות מכתב השמיניסטים שבו הצהירו 63 בני נוער על כוונתם לסרב להתגייס לצה"ל, יזמו חברי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכתב תגובה בו  הצהירו כי "אנו נשרת בכל מקום שמדינת ישראל תצטרך אותנו". 

למעלה אלף ושלוש מאות תלמידות ותלמידי שמיניות מכל הארץ הצטרפו לעצומה.

במכתב התגובה  הצהירו החותמים :"אנחנו תלמידי תיכונים מכל רחבי הארץ מבקשים לחזק את צה"ל, לחזק את מדינת ישראל ולהצהיר כי אנחנו נמשיך להתגייס ולשרת בצה"ל ובשירות הלאומי ולהגן על העם ועל המדינה.

המציאות שלנו ושל חברינו בשדרות ובשער הנגב אשר עומדים מול ירי קסאמים מעזה למרות שישראל יצאה מרצועת עזה ושילמה על כך מחיר כבד, מוכיחה כי צה"ל חיוני להגנת תושבי ישראל וכי חובת כולנו לתמוך בחיזוקו ובהעצמתו.

רוב רובם של תלמידי ישראל מבינים זאת ועל כן נתגייס ונמשיך לשאת את האלונקה ולשרת בכל מקום שבו נידרש ! לא נוכל להפקיר את בטחוננו ולא ניתן לאיש לפגוע בצה"ל ובמדינה."

חי לוי ,תלמיד י"ב ישיבת אמי"ת בשדרות , מיוזמי העצומה: "מיד כששמענו על  מכתב הסרבנות  של השמיניסטים הרגשנו שאנחנו חייבים להגיב , מתוך אמונה שאין מקום לאמירות כאלו בחברה הישראלית. בשם תושבי שדרות ועוטף עזה בפרט ותושבי המדינה בכלל , המכתב שלנו נועד גם להביע תודה והערכה ולחזק את ידי צה"ל והעומד בראשו רא"ל גדי אייזנקוט."

כפתור נגישות פתוח