מהנעשה ברשת

 

תיכון האלופים  – בית ספר אחד – 9 אלופים

 

 


טקס יוצא דופן נערך השבוע בתיכון מקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע להוקרת  הספורטאים המצטיינים תלמידי בית הספר, שזכו בשנתיים האחרונות ב- 9 אליפויות ישראל בתחומי הספורט השונים.

באמי"ת באר שבע מספר מרשים של אלופים במגוון ענפי ספורט, ביניהם אלופי הארץ ואלופי טורנירים בינלאומיים. בטקס הצדעה חגיגי שנערך לכבודם לקראת סיום שנת תחרויות הספורט, בפני כל תלמידי בית החינוך, העניקו מנהל בית החינוך צוריאל רובינס וראש העיר רוביק דנילוביץ' מגן הוקרה לכל אחד מהספורטאים המצטיינים, לתשואות החברים והמשפחות.

בטקס השתתפו  21 ספורטאים מצטיינים , ביניהם- 9 אלופי ארץ בקטגוריות גיל ומשקל שונים(קרב שבע, האבקות, טניס שולחן וגודו) והשאר- סגני אלופים (קרב שבע, האבקות, ג'ודו, ריקודים סלוניים)

5 מהספורטאים- הם בעלי הישגים מצוינים באליפויות בינלאומיות באירופה- סגני אלופים

בין הספורטאים המצטיינים:

אוראל יזראלוב (י) אלוף ישראל לתלמידים בשני הסגנונות

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

אילן ישוק(י') אלוף הארץ בקרב רב לשנת 2018,

דניס לב (יב) אלוף הארץ באליפות מכבי לטניס שולחן 2018,

אתי ניסימוב(ט) אלוף הארץ בגו'דו עד משקל 48 קג לשנת 2018,

ורטן אגניסיאן (י') אלוף הארץ בהאבקות,

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

שראל יזראלוב (ז') אלוף ישראל בהאבקות לתלמידים עד 52 קג,

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים.

 

תלמידים רבים נוספים זכו במקומות ראשונים באליפויות ארציות ובנילאומיות, ביניהם ארטיום קרוניק ואסתר בילאר בריקודים סלוניים , ולדימיר ירמולנקו בקרב שבע,  ובהאבקות- אורן גופמן, דוד אלמאוו, דוד רדצנקו, דן צסרסקי, דניאל קורקין, מאור וייצמן,אוראל יזראלוב, נוריאל יזראלוב, יניר קסיוק, דן רוזנקרנץ ומקסים שטחין.

בין האלופים שלושה אחים- אוראל, נוריאל ושראל יזראלוב, אלופי האבקות וזוכי תחרויות ארציות. הזוכה הצעיר ביותר הוא רק בכיתה ז- מאור וייצמן.

שראל יזראלוב, תלמיד כיתה ז 4 מספר איך זה להיות חלק מבית של שלושה אלופים: "אנחנו אוכלים בריא ומשקיעים ומתאמנים בכל יום שעה וחצי. כל יום ישלנו  שני אימונים, הראשון בבוקר בשבע בבוקר ואחרי הלימודים בשבע בערב. יחד איתנו יש עוד תלמידים מהכיתה. אין כאן סוד, מי שרוצה להצליח חייב להתאמן כל יום, המורים בבית הספר סומכים עלינו אם יש לחץ של תחרויות ולפני תחרות יש קצת לחץ,  שנדע להשלים את החומר ולא לוותר גם על הלימודים. שואלים אותנו איך זה להיות שלושה אלופים באותו בית? הרבה  גאווה להורים... "

בטקס ההצדעה אמר ראש העיר רוביק דנילוביץ' :

" ההישגים המרשימים והזכייה בתחרויות במגוון ענפי ספורט בשנים האחרונות מעידים שתחום הספורט מהווה עוגן של מצוינות בעיר. ללא ספק הבחירה להשקיע בחינוך ובתרבות בכלל ובמתן הזדמנויות בתחום זה בפרט במסגרת מרכזי המצויינות בעיר כחלק מאסטרטגיה ארוכת טווח מוכיחה את עצמה. הזוכים בתחרויות מהווים דוגמה ומופת ללמידה מתוך עניין, העמקה ומימוש יכולות תוך חתירה למצוינות. זכייתם הנה פרי מאמצים שלהם ושל הצוות החינוכי ".

המנהל צוריאל רובינס ברך את הספורטאים המצטיינים :"אנחנו רגילים שהמורים הם מעבירי הידע, הם הדוגמא האישית לערכים ולמידות טובות. אבל הטקס הזה מבטא את היפוך הפירמידה: התלמידים מלמדים את המורים ולא להיפך. באנו לכאן צוות המורים כדי לקבל מכם השראה תלמידים יקרים. אתם הם אלו שמלמדים אותנו על התמדה, מסירות, דבקות במשימה, חתירה להישגים ומצויינות".


צילום: צוריאל רובינס

כפתור נגישות פתוח