מהנעשה ברשת

 

תלמידות אולפנת אמי”ת נגה מחפשות גאולה

איך נראת גאולה? תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש, החליטו לצאת ולברר.

לאחר שלמדו בשיעורי מחשבת ישראל  על נושא הגאולה  ממקורות שונים, יצאו התלמידות לנסות ולראות בעיניים מה היא משמעות גאולת עם ישראל וארץ ישראל.

באחד הבקרים השבוע הגיעו התלמידות לפנות בוקר לנמל התעופה בן גוריון כדי לקבל את פניהם של עולים חדשים מארה"ב אשר עלו ארצה בליווי ארגון 'נפש בנפש',  כדי להרגיש  את תחושת הגאולה של אלו שבחרו לעזוב הכל ולעלות לארץ ישראל באמצע החיים.

קבלת הפנים שהכינו הבנות לעולים היתה מרגשת. הבנות קיבלו את העולים בשלטים וברכות שהכינו מראש , וליוו את צעדיהם הראשונים בארץ בשירה וריקודים. לפני פרידה העניקו התלמידות לכל משפחת עולים שי לרגל עלייתם ארצה.

IMG-20161205-WA0004 (1)

משם נסעו התלמידות לראות את הגאולה בחקלאות הישראלית, ובתרומה לקהילה . במשך שעות לקטו הבנות במרץ רב 400 קילו בטטות  בשדה של עמותת "לקט ישראל" ברחובות , שהעבירה את התוצרת החקלאית לנזקקים.

לסיכום הלמידה החווייתית, מראיינות התלמידות בימים אלו עולים חדשים על החלטתם  לעלות לארץ, ובוחנות ביחד איתם את המקורות שלמדו בנושא גאולה ואת מידת ההזדהות שלהם עם מקורות אלו.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה:" אנו מאמינים כי חיבור אמיתי לתורה ואמונה בקרב התלמידות הוא זה המחבר בין ספרי הלימוד ודפי המקורות התורניים- לחיים האמיתיים והמוחשיים הסובבים את עולמן ".

נגה לקט ישראל

כפתור נגישות פתוח