מהנעשה ברשת

תלמידות אמי”ת בנות מעלה אדומים – מדעניות העתיד

טכניון כימיה
במסגרת התכנית לעידוד התלמידות להצטיינות במדעים, יצאו תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים ליום שכולו העצמה נשית בטכניון בחיפה.

התלמידות נפגשו עם דמויות נשיות מובילות בטכניון , כגון ראשת פקולטה, דוקטורנטית בת העדה האתיופית ועוד, ושמעו מהן על הדרך האישית שלהן להצטיינות מדעית.

התלמידות סיירו בפקולטה לכימיה וערכו הכרות עם ניסויים שונים הנערכים במחלקה. במעבדה לניפוח זכוכית למדו איך מעצבים זכוכית למגוון כלים ייחודיים למחקר בכימיה ובמעבדה נוספת נחשפו לחומרים בעלי תכונות יחודיות, כגון חומר ההופך מנוזל למוצק לאחר חימום, מים המתאדים ללא חימום- ועוד.

בפקולטה להנדסת חשמל שם שמעו התלמידות הסבר מראשת הפקולטה על הייחוד של עבודת המחקר הנעשית במקום. התלמידות למדו על בינה מלאכותית, איסוף מידע אינטרנטי ושימושים טכנולוגיים יחודיים- כגון סריקת ומיפוי טכנולוגי של ממצאים ארכיאולוגיים.

התלמידות נחשפו לפיתוחים מקוריים עליהם עובד צוות המחקר של הטכניון, אשר התרשם מהידע אותו הפגינו התלמידות במהלך הביקור.

אחת התלמידות סיכמה ואמרה: "היום היה בשבילי מהנה ומסקרן - זכיתי להכיר תחומי מדע חדשים שלא ידעתי על קיומם ופגשתי נשים מאד מעניינות ומצליחות".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות:" מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

כפתור נגישות פתוח