מהנעשה ברשת

 

תלמידות אמי”ת בנות מתכוננות לראש השנה- במעגלי תפילה ליליים במדבר ומבצעי חסד ותרומה לקהילה

 

 


כהכנה לימים הנוראים ולקראת השנה חדשה, בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים המחישו עבור התלמידות בצורה חוייתית את המשפט המוכר מתוך תפילת הימים הנוראים: "ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רע הגזרה", כאשר בכל שבוע נערך הפנינג מרגש ועוצמתי שעסק באחד מהמושגים.

ב"שבוע תשובה" עסקו התלמידות בצדדים השונים של עשיית תשובה והשתפרות אישית, ושמעו את סיפורו של מוטי לוי ששיתף בסיפורו האישי על תהליך החזרה בתשובה והתהליך האישי שעבר.

ב"שבוע תפילה" יצאו התלמידות והצוות לסיור לילי באור ירח מלא בחניון לילה מצוקי דרגות שבמדבר יהודה, משם צפו אל הר נבו  בו התפלל משה רבנו בבקשה להיכנס לארץ ישראל.

לאחר ההליכה במסלול המדברי לאור הכוכבים התקבצו התלמידות למעגלי שיח כיתתיים על מהות התפילה, ואמרו ביחד  "סליחות" מוזיקליות בליווי להקת 'ענבלים' בכלי נגינה מיוחדים. לקראת הזריחה נערכה הרקדה סוחפת, והלילה החווייתי נחתם בתפילת שחרית מרגשת עם הזריחה. 

צוות בית החינוך דאג לעטוף את החוויה הלילית בתנאי שטח מפנקים שכללו פינות ישיבה נוחות עם כריות ומחצלות, גנרטורים ומנורות לתאורה, שירותים ניידים, פינת קפה ואוירה חמה.

ב"שבוע צדקה"- נערך בבית הספר יריד חסד בו התלמידות והמורות הביאו פריטים ואוכל למכירה וכל הכסף הוקדש לצדקה למפעל החסד של הרבנית קפאח. התלמידות נרתמו למבצע בהתלהבות ונאסף סכום כסף מכובד.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות מודה לצוות החינוך וההוראה על הובלת התכנית הייחודית: "פתחנו שנה בסימן של התרוממות רוח, תפילה וחיבור של כל תלמידה לעצמה ולזולת, ובעזרת השם יהיה זה פתח לשנה של העצמה והצלחה לכל אחת מתלמידותינו".

 

כפתור נגישות פתוח