מהנעשה ברשת

 

תלמידות אמי”ת חצור- פורצות דרך בתחום חקר הסרטן וזוכות בתחרות מדעית

 

 


תלמידות אמי"ת חצור זכו במקום הראשון ובציון לשבח בתחרות עבודות גמר במדע וטכנולוגיה "גלליום" במחוז צפון.

בכנס האזורי השישי של "גלליום" לעבודות גמר במדע וטכנולוגיה שנערך בסוף השבוע האחרון במכללת כנרת, הוענקו אותות הצטיינות לתלמידות אשר הרשימו את השופטים בעבודות חקר מצטיינות.

ליאור כהן ואביב בן דוד, תלמידות כתה י"ב זכו במקום הראשון, וחברתן אביה רפטאר זכתה בציון לשבח.

התלמידות משתתפות זו השנה השלישית בפרויקט  'פרחי רפואה' של הפקולטה לרפואה בצפת, בשיתוף גליליום, קדם עתידים, ומשרד החינוך. במסגרת הפרוייקט ביצעו השלוש עבודות חקר מדעיות בהיקף של 5 יחידות בלווי חוקרים מטעם הפרויקט.

ליאור כהן ואביב בן דוד חקרו בהדרכת ד"ר סלבה גורביץ מהפקולטה לרפואה בצפת,  את השפעתם הכימית של תאי מערכת חיסון על תאי מטרה סרטניים באמצעות תשתיות טכנולוגיות שונות.

עבודתן הינה חלק מתחום מחקרי חשוב ביותר העוסק במציאת שיטות טבעיות של מערכת החיסון לטיפול בסרטן כחלופה לשיטות הקיימות כיום אשר להן נזק משני רב.

התלמידות הרשימו את חבר השופטים בעבודה המקיפה אותה ערכו, אשר זכתה אותן כאמור במקום הראשון בתחרות במחוז צפון.

אביה רפטאר חקרה בהדרכת דורית אבני מהמכון המדעי מיגל את השפעתן של אצות מסוג N.salina על תהליך דלקתי, באופן טבעי וללא שימוש בסטרואידים הגורמים לתופעת לוואי חמורות. על עבודתה זו זכתה אביה בציון לשבח.

מנהל אמי"ת חצור בועז יוספי ברך את התלמידות על ההישג: "אנו גאים בליאור, אביב ואביה על ההישג ובטוחים כי נכונה להן הצלחה רבה בהמשך דרכן. מטרתינו היא לפתוח בפני תלמידינו אפיקים רבים ככל האפשר לעולם המחקר, המדע והטכנולוגיה על מנת לאפשר לכל אחת ואחד מהם למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו יבחרו".

צילום: אמי"ת

כפתור נגישות פתוח