מהנעשה ברשת

תלמידות אמי”ת מסכמות שנה בחממה הטכנולוגית

 

 


לקראת היציאה לחופש הגדול סיכמו תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) את לימודי הטכנולוגיה בהן לקחו חלק ב"חממה" העירונית.

זוהי השנה השנייה בה בית הספר עוסק בלימודי טכנולוגיה וחשיפת התלמידות לבסיס של תכנות, מייקרים ועבודה עם מדפסת תלת מימד על מנת להכין את הבנות לשוק העבודה של המאה ה-21.

השנה נפתחה במעלה אדומים "חממה" טכנולוגית אשר מנגישה את הטכנולוגיה החדשנית של מייקרים, לקהל  הרחב. בנות משכבה ח' ביקרו ב"חממה" לאחר פתיחתה ויצרו בעזרת חיתוך בלייזר מגביר קול לפלאפון. בעקבות הסדנא ביקשו בנות שכבה ח' להיות מנטוריות "בחממה" ולהתנדב בה. גב' דניאל צרום מנהלת החממה שמחה על הפנייה והרימה את הכפפה.

ביחד עם  דינה הנדלר רכזת תקשוב באמי"ת בנות, נבנה  קורס הכשרה מקצועי לתלמידות על מנת לרכוש ידע לתפעול התוכנות והמכשירים ב"חממה".

לאחר סיום הקורס התלמידות הצטרפו לצוות ההדרכה של החממה בסדנאות השונות. חלק מהתלמידות הדריכו בקביעות פעם בשבוע בבתי הספר היסודיים בעיר קורסים בנושא טכנולוגיה. בנוסף התלמידות הדריכו בקורסים לקהל הרחב, לגיל השלישי, לנערות בבית חם, לנשים פגועות נפש ועוד.

במפגש סיכום שנערך השבוע סוכם שגם בקיץ התלמידות ימשיכו להדריך סדנאות לקהל הרחב.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות: "תלמידות בית החינוך לוקחות חלק בתכניות טכנולוגיות שונות ומגוונות, במטרה לקדם אותן לבחירת מגמות לימודים בעלות זיקה טכנולוגית- מדעית ולפתוח עבורן אפשרויות אקדמאיות מדעיות רבות ככל האפשר ".

צילום: יניב סננס  

כפתור נגישות פתוח