מהנעשה ברשת

 

ניצולי השואה- צמיד איתי! תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה במבצע למען ניצולי השואה


בזכות תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, לקשישים ניצולי שואה בעיר היה לא רק חנוכה מאיר – אלא גם מחמם.

התלמידות חזרו מהמסע לפולין בקיץ, כשהן נחושות לזכור ולא לשכוח את ניצולי השואה החיים בינינו. במבצע אותו כינו "נשבענו לזכור ולהיות להם לעד", יזמו התלמידות מכירת צמידים עם אותו כיתוב בבתי ספר ובתנועות נוער, ולרכוש מהרווחים ציוד לניצולי השואה לקראת החורף - תנורי חימום, קומקומים, שמיכות, גרביים חמות ועוד.

לאחר חודשים של עבודה משותפת ,בסיוע המורה מיכל כהן והמדריכה רחלי אפט אשר ליוו את הבנות במסע לפולין, הצליחו התלמידות למכור מאות צמידים ולרכוש את ציוד החורף .

במהלך החנוכה , עברו התלמידות בין ניצולי שואה תושבי חיפה, על פי רשימה אותה קבלו ממחלקת הרווחה וממרכז סיוע לניצולי שואה בעיר. התלמידות ערכו הדלקת נרות חגיגית עם הקשישים, ולאחר שבדקו מה חסר לכל אחד מהם, דאגו למלא את הדרוש ממלאי ציוד החורף אותו רכשו.

תמר אורבך, מיוזמות המבצע,  מסבירה: "המטרה של הפרוייקט היא להפגיש בין הניצולים ובין הנוער, ליצור חיבור אמיתי ואוהב, על מנת שהניצולים יחיו בכבוד, ושיהיה להם חם בתקופת החורף. מתוך הצורך שראינו במהלך המפגשים בחנוכה החלטנו לאמץ את הקשישים ולבקר אותם בקביעות".

מוריה שפירא ראשת אולפנת אמי"ת חיפה: "אנו נרגשים מהיוזמה של התלמידות, המעידה על רוח של נתינה וחשיבה על האחר, ועל הפנמת לקחי המסע לפולין בצורה המשמעותית והעמוקה ביותר- החובה לזכור ולא לשכוח".

כפתור נגישות פתוח