מהנעשה ברשת

 

תלמידי אמי”ת האופק קוראים: “די לאלימות!”

 

 


לרגל יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים, יצאו חברי מועצת התלמידים בבית החינוך אמי"ת האופק באור עקיבא בקמפיין בו קראו לציבור לזעוק ביחד איתם: "די לאלימות!"

התלמידים העלו לרשתות החברתיות מצגת תמונות בהשתתפותם, המציגות את המחאה שלהם כנגד כל סוגי האלימות. למצגת צרפו התלמידים קריאה בעלת מסר ברור : "די לאלימות על כל גווניה!"

אביבית גויטע יו"ר מועצת תלמידים אמרה: "לקחנו ברצינות רבה את הנושא וחשבנו על דרך יצירתית שתשאיר את האנשים עם רצון לפעול ולעשות, לא להישאר אדישים. ואכן, אף אחד מאיתנו לא נשאר אדיש ."

אביבית מסבירה כי ידוע שלאלימות יש פנים רבות, מעבר לאלימות הפיזית יש גם אלימות מילולית, אלימות נפשית, אלימות כלכלית, ואלימות מינית, אלימות נגד קשישים, נגד ילדים, ועוד :

"האלימות נמצאת בכל מקום, לעתים אפילו קרוב מאוד אלינו. לעיתים היא קשה וצועקת ולעתים היא מוסתרת ושקטה. מטרתינו בקמפיין היא לעורר שיח בריא סביב הנושא, לא לשתוק אלא להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי - ובכך להתחיל שינוי".

מרים שבתאי מנהלת אמי"ת האופק: " אנו גאים בתלמידים על היוזמה להעלאת המודעות החשובה כל-כך לנושא, ובצורה יצירתית ונוגעת ללב. אנו מאמינים כי העתיד של החברה הישראלית, והתקווה לשינוי , נמצא בידיו של הדור הצעיר. מי יתן ונזכה להוקיע את האלימות מחיינו, בהובלת הנוער היקר שלנו".

 

קרדיט: אמי"ת האופק

כפתור נגישות פתוח