מהנעשה ברשת

תלמידי אמי”ת י’ אשדוד זכו במקום השני בחידון חמיצר “בעקבות אוצרות התעשייה”

 


נבחרת תלמידי כיתה י"א מבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה השבוע (ב) במקום השני בגמר החידון הארצי "אוצרות התעשייה", אשר נערך בפ"ת במעמד שר הכלכלה אלי כהן.

החידונים המוקדמים והחידון הארצי חוברו על ידי החידונאי הידוע דן חמיצר שגם הנחה את שלב הגמר החגיגי , בו לקחו חלק גם ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, מ"מ וסגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ויו"ר מטה "מיוצר בישראל" בהתאחדות התעשיינים נורית הראל.

חידון "אוצרות התעשייה" הוא פרי שותפות של המועצה הציונית בישראל, משרד הכלכלה והתעשייה, הסתדרות העובדים והתאחדות התעשיינים בישראל.

בין החודשים פברואר למאי 2019 קיים מטה כחול לבן בשיתוף עם המועצה הציונית חידון מקוון בשם "בעקבות אוצרות התעשייה – יזמות והמצאות בתעשייה הישראלית". מטרת הפעילות היתה לחשוף את הציבור הישראלי לתעשייה הישראלית ולהעלות את מודעות הציבור לתרומתה של התעשייה לכלכלה, התעסוקה ותדמית ישראל בעולם.

בחידון השתתפו 220 כיתות, כאשר 53 מהן הגיעו אל שלב חצי הגמר. בשלב הגמר, שהתקיים השבוע באירוע פתוח לקהל, השתתפו עשר הכיתות שהגיעו לשלב האחרון בחידון, והתמודדו בחידון ידע מאתגר, בהנחיית דן חמיצר. כ-6,600 תלמידים לקחו חלק בכל שלבי החידון.

את נבחרת תלמידי אמי"ת י' אשדוד ליוו המורות אסנת עמר ועדנה גדז. התלמידים הרשימו את השופטים בידיעותיהם בשלבים המוקדמים, ובייצוגו של התלמיד נהוראי חתואל בשלב הגמר, זכו במקום השני הארצי ובפרס כיתתי של 3000 ש"ח.

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י אשדוד: "אנו גאים בתלמידים על הזכייה ועל אוצרות הידע אותם רכשו בנוגע לתעשייה הישראלית, ידע אשר פתח בפניהם צוהר לעולם של יזמות , פיתוח וכלכלה כחול לבן, שיעור משמעותי בציונות ובשאיפה למצוינות".

 

בתמונה: נציגי הזוכים בתחרות, במרכז- נהוראי חתואל נציג אמי"ת י' אשדוד

צילום:  חורחה נובומינסקי 

 

כפתור נגישות פתוח